Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Investice do mladé generace budou ...

Investice do mladé generace budou hlavním tématem summitu evropských a afrických zemí

27.11.2017: Česká delegace v čele s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou se 28. - 29. listopadu zúčastní v Abidjanu (Pobřeží slonoviny) Summitu Africká unie – Evropská unie. Již v pořadí pátý summit tohoto druhu se zaměří především na udržitelnou budoucnost afrických zemí prostřednictvím investic do mladé generace, ale nabídne i celou řadu jiných témat včetně bezpečnostních otázek a otázek lidských práv.
„Vztahy s Afrikou zaujímají v zahraniční politice ČR v posledních letech výrazně rostoucí úlohu. Doposud proběhlá vrcholná setkání vždy znamenala posunutí na další, vyšší úroveň,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a dodala: „Ztotožňujeme se se zaměřením summitu primárně na investice do mladé generace. Je třeba se věnovat všem rovinám této problematiky – zajištění kvalitního vzdělávání, pracovních míst, podnikatelských příležitostí či možnostem zapojení do veřejného života. Jen tak bude v budoucnu možné využít mimořádný potenciál, který Afrika s ohledem na svou mladou populaci má.“ Summitu se zúčastní přes 80 delegací jednotlivých evropských i afrických zemí, zástupci orgánů EU i AU, OSN a dalších organizací.


Kontakt pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz