I díky STRATEGII RE:START byla dnes zahájena DEMOLICE PANELOVÉHO DOMU v Litvínově Janově.

24. 06. 2022 | ČR

Dne 24. června 2022 byla zahájena demolice bytového domu v Litvínově v Janově v Gluckově ulici.

Celý článek

Podprogram Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách je součástí programu Podpora revitalizace území a byl navržen jako jedno z podpůrných opatření Strategie RE:START se speciální alokací pro území strukturálně postižených regionů v Ústeckém, Moravskoslezském a Karlovarském kraji.

Výzva k podávání žádostí o poskytnutí dotace k tomuto podprogramu byla vyhlášena v loňském roce a město Litvínov získalo dotační prostředky na 2 projekty:
 

  • Demolice bytového domu č.p. 238-246, ul. Gluckova, Litvínov - Janov
  • Demolice bytového domu č.p. 277-282, ul. Hamerská, Litvínov - Janov
 
Cílem výzvy je podpořit demolice budov dříve využívaných k bydlení, ubytování či rekreaci v obcích s rizikem vzniku sociálně vyloučené lokality a připravit tak dané území, aby jej bylo možné znovu plnohodnotně využít v dalším rozvoji obce nebo města a zamezit tím vzniku oblastí se sociální segregací.

Ve třech strukturálně postižených regionech bylo podpořeno celkem 10 projektů s dotací ve výši přes 23 mil. Kč.
 
Více informací k výzvě: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Obce a města mohou opět žádat o dotace u výzev na Demolice budov a Studie využití brownfieldů (mmr.cz)

Další informace k demolici v Litvínově Janově:
Zahajeni-demolice-paneloveho-domu-v-litvinove-janove/d-476373

 
Zdroj: www.mulitvinov.cz; Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách (mmr.cz)
Foto: Ilustrační

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Účast na výměnném programu v Bosně a Hercegovině

16. 11. 2022 | ČR

Výměnného programu pro uhelné regiony v transformaci v regionu Tuzla v Bosně a Hercegovině se ve dnech 6.-9. listopadu 2022 také účastnili zástupci oddělení RESTART Ministerstva pro místní rozvoj ČR na základě pozvání Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

Zástupce oddělení RESTART se zúčastnil jednání a související diskuse k podpoře absorpční kapacity v uhelných regionech

08. 11. 2022 | ČR

Zástupci Evropské komise a řídících orgánů programů financovaných z Evropských fondů dne 7. listopadu vyhodnotili rozjezd nového programového období 2021-2027 jako úspěšný.

Zástupci MMR z oddělení RESTART v Bruselu

03. 11. 2022 | ČR

Ve dnech 24. 10. – 27. 10. 2022 se zástupci oddělení RESTART účastnili dvou událostí v Bruselu – Platformy spravedlivé transformace (Just Transition Platform) a souvisejícího doprovodného jednání Evropského výboru regionů (tzv. Multilevel dialogue). Druhou akcí bylo Setkání aktérů spolupracujících s JASPERS (JASPERS stakeholder meeting).

Specifická alokace pro strukturálně postižené regiony byla vyjednána v rámci první veřejné soutěže PROGRAMU SIGMA, kterou vyhlásila Technologická agentura České republiky.

01. 11. 2022 | ČR

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.