Územní dimenze > Novinky > WORKSHOP – EVROPSKÝ TÝDEN REGIONŮ A MĚST

WORKSHOP – EVROPSKÝ TÝDEN REGIONŮ A MĚST

WORKSHOP – EVROPSKÝ TÝDEN REGIONŮ A MĚST

17.9.2021

Evropský týden regionů a měst (EWRC): Digitalisation – hope for citizens in vulnerable places (online workshop)
Datum: 13. října 2021
Čas: 16:30 - 18:00 SEČ
Platforma: Zoom (registrovaní účastníci obdrží přihlašovací údaje předem)
Jazyk: angličtina

 
Zveme Vás dne 13. října od 16:30 na workshop „Digitalization – hope for citizens in vulnerable places“ pořádaný MMR v rámci projektu Evropského týdne regionů a měst (EWRC), který je organizovaný za spoluúčasti Evropské komise a Evropského výboru regionů.

Kdy: středa 13. října 2021, od 16:30 do 18:00
Kde: online – aplikace Zoom


Nutná registrace předem: Digitalisation – hope for citizens in vulnerable places - 13WS21677 (swapcard.com)

Zvolené téma workshopu „Digitalization – hope for citizens in vulnerable places“ reflektuje na praktických příkladech, jak inovativní projekty z oblasti digitalizace mohou pomáhat a usnadňovat život lidem v oblastech, které označujeme jako hospodářsky a sociálně ohrožená území dle Strategie regionálního rozvoje 21+. Naším cílem je prezentovat inspirativní příklady dobré praxe a podnítit tak diskuzi a sdílení zkušeností z oblasti digitalizace a jejího dopadu na konkrétního občana.
 
Partneři, kteří v rámci workshopu vystoupí:
- europoslanec pan Ing. Ondřej Knotek;
- prof. MUDr. Miloše Táborský, CSc., FESC, FACC, MBA, vedoucí Národního telemedicínského centra Fakultní nemocnice Olomouc;
- Mgr. Zuzana Schwarz Bařtipánová, starostka města Bílina s projektem 5G sítí pro města;
- por. Ing. Eva Betlachová z Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje s projektem přeshraniční spolupráce hasičských záchranných sborů na pomezí ČR-PL
 
Stručná anotace workshopu:
How can digitalisation help improve the lives of citizens in vulnerable regions and city areas? The selected area for which we would like to demonstrate concrete examples is Jesenicko, Czechia's north-east region, and the city of Bílina (Ústí nad Labem Region, RE:START region). The purpose of the meeting is to trigger a debate with other Member States about inspirational and innovative approaches in public services (such as e-health, civil protection and cross-border cooperation) to promote places' resilience.
  
Více o projektu “Evropský týden regionů a měst“ naleznete zde: European Week of Regions and Cities | The biggest European event dedicated to regional policy. (europa.eu)
Těšíme se na Vaši účast!

©2021 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena