Workshop k ISPZ

30. 05. 2022 | ČR

26. května 2022 proběhl WORKSHOP pro města a obce k INFORMAČNÍMU SYSTÉMU PROJEKTOVÝCH ZÁMĚRŮ, který pořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Regionální stálou konferencí Ústeckého kraje.

Celý článek

Workshop, kterého se zúčastnilo bezmála 40 účastníků byl zaměřen na uživatelské představení Informačního systému projektových záměrů (ISPZ), který oddělení RESTART mj. využívá pro sběr projektových záměrů při přípravě 5. aktualizace Akčního plánu.
 

  • Koncepci systému a jeho uživatelské rozhraní a využití představil Mgr. František Puršl z Ministerstva pro místní rozvoj.
Prezentace je dostupná ZDE.
 
  • Za agendu regionálního rozvoje KÚ ÚK hovořil Ing. Jan Kadraba, vedoucí odd. regionálního rozvoje, který zhodnotil využitelnost systému z hlediska strategie rozvoje kraje.
Prezentace je dostupná ZDE.
 
  • Za oddělení RESTART z Ministerstva pro místní rozvoj hovořil Ing. Miloš Soukup, který představil využívání ISPZ při přípravě aktualizace 5. AKČNÍHO PLÁNU. Zdůraznil dlouhodobou potřebu pomoci regionům, jejichž pozice je z hlediska hospodářské restrukturalizace specifická a prezentoval konkrétní postupy s vloženými záměry do ISPZ.
Prezentace je dostupná ZDE.

ISPZ je dostupný na www.projektovezamery.cz
 
Zdroj: RSK ÚK

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Tým RESTART hledá nového kolegu/kolegyni do regionální kanceláře v Ostravě

20. 03. 2023 | ČR

KONFERENCE BUDOUCNOST ÚSTECKÉHO KRAJE

13. 03. 2023 | ČR

Ve dnech 11.-12. dubna 2023 se bude konat odborná konference "Budoucnost Ústeckého kraje - strategické zdroje a suroviny regionu".

Výzva: Demolice v sociálně vyloučených lokalitách pro rok 2023

15. 02. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR vyhlásilo výzvu na dotace programu Podpora revitalizace území, podprogram Demolice v sociálně vyloučených lokalitách. Výzva č. 1 je přímo určena pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj.

Výzvy z OPST pro "Uhelné regiony"

06. 02. 2023 | ČR

Operační program Spravedlivá transformace (OPST) se rozjíždí na plné obrátky. Již v prvním čtvrtletí tohoto roku počítá Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR otevřít výzvy s celkovou alokací přesahující pět miliard korun.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.