Seminář v Karlovarském kraji

02. 02. 2022 | ČR

NÁRODNÍ PLÁN OBNOVY – PLÁN PRO OŽIVENÍ A ODOLNOST ČR A AKTUÁLNÍ INFORMACE Z OBLASTI FONDU SPRAVEDLIVÉ TRANSFORMACE - seminář určený pro odbornou veřejnost proběhl dne 2. února 2022.

Celý článek

Na semináři vystoupili zástupci MPO a MMR.
 
Jan Piskáček (MPO) představil Národní plán obnovy 2021 – 2026, plán pro oživení a odolnost ČR, který obsahuje milníky, cíle a orientační harmonogram pro provádění reforem a investic; předpokládané investiční projekty; odhadované celkové náklady investic atd.  Informoval o výkaznictví vůči Evropské komisi, implementaci a dalších aktivitách spojených s NPO.
 
Prezentace ZDE.
 
Miroslav Daněk (MMR) seznámil účastníky semináře s NPO Komponentou 2.8 Regenerace území se starou stavební zátěží (brownfieldů), oblastmi řešení s Evropskou komisí, obecnými podmínkami a časovým plánem přípravy částí v gesci MMR.
 
Prezentace ZDE.
 
Miloš Soukup (MMR) představil aktuální informace k Plánu spravedlivé územní transformace, vazbu transformačního plánu Karlovarského kraje na OPST, podporovaná opatření přímo v Karlovarském kraji a aktuální harmonogram přípravy plánu.  Hovořil také o aktuálních cílech a problémech uhelných regionů, kdy specifické cíle jsou v souladu s národní strategií RE:START.
 
Prezentace ZDE.
 
K jednotlivým vystoupením probíhala průběžná diskuse ze strany účastníků.
 
 Foto: Ilustrační
 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

SCHVÁLEN 5. AKČNÍ PLÁN STRATEGIE RE:START

15. 12. 2022 | ČR

Vláda ČR schválila dne 14.12.2022 usnesením č. 1047 již 5. aktualizaci Souhrnného akčního plánu Strategie hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje 2023-2024.

Analýza dopadů budoucího odklonu od využití uhlí ve spalovacích zdrojích

29. 11. 2022 | ČR

do definovaných sektorů ve strukturálně postižených regionech ČR vycházející z činnosti Uhelné komise ČR a činnosti PS3 - zveřejněna ke stažení.

Účast na výměnném programu v Bosně a Hercegovině

16. 11. 2022 | ČR

Výměnného programu pro uhelné regiony v transformaci v regionu Tuzla v Bosně a Hercegovině se ve dnech 6.-9. listopadu 2022 také účastnili zástupci oddělení RESTART Ministerstva pro místní rozvoj ČR na základě pozvání Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

Zástupce oddělení RESTART se zúčastnil jednání a související diskuse k podpoře absorpční kapacity v uhelných regionech

08. 11. 2022 | ČR

Zástupci Evropské komise a řídících orgánů programů financovaných z Evropských fondů dne 7. listopadu vyhodnotili rozjezd nového programového období 2021-2027 jako úspěšný.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.