Seminář v Karlovarském kraji

02. 02. 2022 | ČR

NÁRODNÍ PLÁN OBNOVY – PLÁN PRO OŽIVENÍ A ODOLNOST ČR A AKTUÁLNÍ INFORMACE Z OBLASTI FONDU SPRAVEDLIVÉ TRANSFORMACE - seminář určený pro odbornou veřejnost proběhl dne 2. února 2022.

Celý článek

Na semináři vystoupili zástupci MPO a MMR.
 
Jan Piskáček (MPO) představil Národní plán obnovy 2021 – 2026, plán pro oživení a odolnost ČR, který obsahuje milníky, cíle a orientační harmonogram pro provádění reforem a investic; předpokládané investiční projekty; odhadované celkové náklady investic atd.  Informoval o výkaznictví vůči Evropské komisi, implementaci a dalších aktivitách spojených s NPO.
 
Prezentace ZDE.
 
Miroslav Daněk (MMR) seznámil účastníky semináře s NPO Komponentou 2.8 Regenerace území se starou stavební zátěží (brownfieldů), oblastmi řešení s Evropskou komisí, obecnými podmínkami a časovým plánem přípravy částí v gesci MMR.
 
Prezentace ZDE.
 
Miloš Soukup (MMR) představil aktuální informace k Plánu spravedlivé územní transformace, vazbu transformačního plánu Karlovarského kraje na OPST, podporovaná opatření přímo v Karlovarském kraji a aktuální harmonogram přípravy plánu.  Hovořil také o aktuálních cílech a problémech uhelných regionů, kdy specifické cíle jsou v souladu s národní strategií RE:START.
 
Prezentace ZDE.
 
K jednotlivým vystoupením probíhala průběžná diskuse ze strany účastníků.
 
 
 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

SBĚR PODNĚTŮ PRO PŘÍPRAVU 5. AKČNÍHO PLÁNU !!

02. 05. 2022 | ČR

Vítáme zapojení ze strany veřejnosti do přípravy aktualizace 5. akčního plánu a uvádíme jaké jsou možnosti, jak se do přípravy zapojit.

Zástupci Evropské komise navštívili Severozápad

28. 04. 2022 | ČR

Ve dnech 26.-27. dubna 2022 navštívili zástupci Evropské komise Severozápad. Předmětem této návštěvy společně se zástupci MMR, MŽP a představiteli Karlovarského a Ústeckého kraje, bylo seznámení Evropské komise v čele s ředitelkou Generálního ředitelství EK pro regionální politiku (DG REGIO) paní Emmou Toledano Laredo s problémy, se kterými se tyto dva kraje potýkají a získat představu o závažnosti situace a zároveň o cílech a vizích těchto uhelných regionů.

Pozvánka na DISKUSNÍ WORKSHOP

20. 04. 2022 | ČR

Srdečně Vás zveme na DISKUSNÍ WORKSHOP, který se bude konat 12. května 2022 a kde se účastníci seznámí s přípravou 5. aktualizace akčního plánu Strategie RE:START a možnostmi zapojení do sběru podnětů pro ověření absorpční kapacity a tvorbu nových opatření.

Strategie RE:START představí aktuální stav realizace Akčních plánů

01. 04. 2022 | ČR

Strategie hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje RE:START představí aktuální stav realizace AKČNÍCH PLÁNŮ a informace o možnosti zapojení do sběru podnětů pro přípravu 5. aktualizace AKČNÍHO PLÁNU v rámci programu IROP tour po českých městech.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.