Seminář v Karlovarském kraji

02. 02. 2022 | ČR

NÁRODNÍ PLÁN OBNOVY – PLÁN PRO OŽIVENÍ A ODOLNOST ČR A AKTUÁLNÍ INFORMACE Z OBLASTI FONDU SPRAVEDLIVÉ TRANSFORMACE - seminář určený pro odbornou veřejnost proběhl dne 2. února 2022.

Celý článek

Na semináři vystoupili zástupci MPO a MMR.
 
Jan Piskáček (MPO) představil Národní plán obnovy 2021 – 2026, plán pro oživení a odolnost ČR, který obsahuje milníky, cíle a orientační harmonogram pro provádění reforem a investic; předpokládané investiční projekty; odhadované celkové náklady investic atd.  Informoval o výkaznictví vůči Evropské komisi, implementaci a dalších aktivitách spojených s NPO.
 
Prezentace ZDE.
 
Miroslav Daněk (MMR) seznámil účastníky semináře s NPO Komponentou 2.8 Regenerace území se starou stavební zátěží (brownfieldů), oblastmi řešení s Evropskou komisí, obecnými podmínkami a časovým plánem přípravy částí v gesci MMR.
 
Prezentace ZDE.
 
Miloš Soukup (MMR) představil aktuální informace k Plánu spravedlivé územní transformace, vazbu transformačního plánu Karlovarského kraje na OPST, podporovaná opatření přímo v Karlovarském kraji a aktuální harmonogram přípravy plánu.  Hovořil také o aktuálních cílech a problémech uhelných regionů, kdy specifické cíle jsou v souladu s národní strategií RE:START.
 
Prezentace ZDE.
 
K jednotlivým vystoupením probíhala průběžná diskuse ze strany účastníků.
 
 Foto: Ilustrační
 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Konference Strategie restrukturalizace

14. 09. 2022 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj pořádalo dne 16. září 2022 KONFERENCI STRATEGIE RESTRUKTURALIZACE.

Mezinárodní konference H2 fórum Ústeckého kraje 2022

06. 09. 2022 | ČR

Konference H2 fórum - Příležitost k transformaci, se uskuteční ve dnech 26. - 27. 9. 2022 v prostorách Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem i on-line.

Verze k projednání návrhu aktualizace Souhrnného akčního plánu Strategie RE:START

02. 09. 2022 | ČR

Verze k projednání návrhu aktualizace Souhrnného akčního plánu Strategie hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje 2023-2024 (AP5 Strategie RE:START)

ZAPOJTE SE DO DOTAZNÍKOVÉHO ŠETŘENÍ: Jak ovlivní odklon od uhlí Vaši domácnost?

22. 08. 2022 | ČR

Pomozte nám zjistit, jak odklon od uhlí ovlivní Vás a Vaši domácnost vyplněním krátkého dotazníku.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.