Seminář v Karlovarském kraji

02. 02. 2022 | ČR

NÁRODNÍ PLÁN OBNOVY – PLÁN PRO OŽIVENÍ A ODOLNOST ČR A AKTUÁLNÍ INFORMACE Z OBLASTI FONDU SPRAVEDLIVÉ TRANSFORMACE - seminář určený pro odbornou veřejnost proběhl dne 2. února 2022.

Celý článek

Na semináři vystoupili zástupci MPO a MMR.
 
Jan Piskáček (MPO) představil Národní plán obnovy 2021 – 2026, plán pro oživení a odolnost ČR, který obsahuje milníky, cíle a orientační harmonogram pro provádění reforem a investic; předpokládané investiční projekty; odhadované celkové náklady investic atd.  Informoval o výkaznictví vůči Evropské komisi, implementaci a dalších aktivitách spojených s NPO.
 
Prezentace ZDE.
 
Miroslav Daněk (MMR) seznámil účastníky semináře s NPO Komponentou 2.8 Regenerace území se starou stavební zátěží (brownfieldů), oblastmi řešení s Evropskou komisí, obecnými podmínkami a časovým plánem přípravy částí v gesci MMR.
 
Prezentace ZDE.
 
Miloš Soukup (MMR) představil aktuální informace k Plánu spravedlivé územní transformace, vazbu transformačního plánu Karlovarského kraje na OPST, podporovaná opatření přímo v Karlovarském kraji a aktuální harmonogram přípravy plánu.  Hovořil také o aktuálních cílech a problémech uhelných regionů, kdy specifické cíle jsou v souladu s národní strategií RE:START.
 
Prezentace ZDE.
 
K jednotlivým vystoupením probíhala průběžná diskuse ze strany účastníků.
 
 Foto: Ilustrační
 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

AKCE v krajích: "SPRAVEDLIVÁ TRANSFORMACE a PROJEKTY"

12. 05. 2023 | ČR

Pozvánka na akce - praktická školení k OPST pořádané v Karlovarském a Ústeckém kraji ve dnech 22.-30. května 2023.

WORKSHOPY "SPRAVEDLIVÁ TRANSFORMACE A PROJEKTY"

06. 04. 2023 | ČR

Ve dnech 24.4.-27.4.2023 pořádáme workshopy v Karlových Varech a Ústí nad Labem.

KONFERENCE BUDOUCNOST ÚSTECKÉHO KRAJE

13. 03. 2023 | ČR

Ve dnech 11.-12. dubna 2023 se bude konat odborná konference "Budoucnost Ústeckého kraje - strategické zdroje a suroviny regionu".

Výzva: Demolice v sociálně vyloučených lokalitách pro rok 2023

15. 02. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR vyhlásilo výzvu na dotace programu Podpora revitalizace území, podprogram Demolice v sociálně vyloučených lokalitách. Výzva č. 1 je přímo určena pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.