SBĚR PODNĚTŮ PRO PŘÍPRAVU 5. AKČNÍHO PLÁNU !!

02. 05. 2022 | ČR

Vítáme zapojení ze strany veřejnosti do přípravy aktualizace 5. akčního plánu a uvádíme jaké jsou možnosti, jak se do přípravy zapojit.

Celý článek

V rámci přípravy aktualizace Akčního plánu STRATEGIE RE:START (AP5) uvádíme možnosti zapojení se do sběru podnětů pro ověření absorpční kapacity a tvorbu nových (aktualizovaných) opatření.

Aktuální podobu 106 schválených opatření z předchozích akčních plánů AP1 - AP4 naleznete ZDE.
 
Naším cílem není v rámci aktualizace přidávat množství nových témat k řešení, spíše bychom se chtěli zaměřit na revizi opatření v již schválených akčních plánech a jejich případnou úpravu s ohledem na aktuální vývoj ekonomiky. Samozřejmě uvítáme i návrhy na úplně nová opatření.
 
Své náměty na konkrétní projekty můžete vložit do systému ISPZ (Informační systém projektových záměrů, který umožňuje průběžný sběr a správu projektových záměrů, které vznikají v území) na adrese: www.projektovezamery.cz.
V sekci Základní informace o projektu uveďte do kolonky Výsledek/výstup projektu:  název RESTART. Výhodou ISPZ je shodná struktura dat v jednotném informačním systému, které lze sdílet, systematicky zpracovávat a analyzovat.
 
Další způsob, jak předat Vaše podněty je možnost konzultace s RSK působících na krajských úřadech ve Vašem regionu, případně se spojit se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj v regionálních kancelářích RESTART, kontakty ZDE.
 
Kontaktovat nás můžete také e-mailem na adrese: restartregionu@mmr.cz nebo prostřednictvím formuláře na těchto webových stránkách v sekci VAŠE NÁPADY: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Vaše nápady (mmr.cz).
 
12. května jsme také pořádali diskusní workshop právě pro sdělení informací ke sběru dat.
Diskuse byla zaměřena na konkrétní podobu navržených opatření, jejich možné slučování, úpravy a sběr podnětů pro formulaci opatření k cílům, pro něž dosud nebylo navrženo opatření.

Prezentace z diskusního workshopu je uložena ZDE.
 
Více informací: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Pozvánka na DISKUSNÍ WORKSHOP (mmr.cz)
 
Děkujeme za váš zájem podílet se na rozvoji a transformaci uhelných regionů.
 
 Foto: Ilustrační
 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Analýza dopadů budoucího odklonu od využití uhlí ve spalovacích zdrojích

29. 11. 2022 | ČR

do definovaných sektorů ve strukturálně postižených regionech ČR vycházející z činnosti Uhelné komise ČR a činnosti PS3 - zveřejněna ke stažení.

Účast na výměnném programu v Bosně a Hercegovině

16. 11. 2022 | ČR

Výměnného programu pro uhelné regiony v transformaci v regionu Tuzla v Bosně a Hercegovině se ve dnech 6.-9. listopadu 2022 také účastnili zástupci oddělení RESTART Ministerstva pro místní rozvoj ČR na základě pozvání Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

Zástupce oddělení RESTART se zúčastnil jednání a související diskuse k podpoře absorpční kapacity v uhelných regionech

08. 11. 2022 | ČR

Zástupci Evropské komise a řídících orgánů programů financovaných z Evropských fondů dne 7. listopadu vyhodnotili rozjezd nového programového období 2021-2027 jako úspěšný.

Zástupci MMR z oddělení RESTART v Bruselu

03. 11. 2022 | ČR

Ve dnech 24. 10. – 27. 10. 2022 se zástupci oddělení RESTART účastnili dvou událostí v Bruselu – Platformy spravedlivé transformace (Just Transition Platform) a souvisejícího doprovodného jednání Evropského výboru regionů (tzv. Multilevel dialogue). Druhou akcí bylo Setkání aktérů spolupracujících s JASPERS (JASPERS stakeholder meeting).

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.