SBĚR PODNĚTŮ PRO PŘÍPRAVU 5. AKČNÍHO PLÁNU !!

02. 05. 2022 | ČR

Vítáme zapojení ze strany veřejnosti do přípravy aktualizace 5. akčního plánu a uvádíme jaké jsou možnosti, jak se do přípravy zapojit.

Celý článek

V rámci přípravy aktualizace Akčního plánu STRATEGIE RE:START (AP5) uvádíme možnosti zapojení se do sběru podnětů pro ověření absorpční kapacity a tvorbu nových (aktualizovaných) opatření.

Aktuální podobu 106 schválených opatření z předchozích akčních plánů AP1 - AP4 naleznete ZDE.
 
Naším cílem není v rámci aktualizace přidávat množství nových témat k řešení, spíše bychom se chtěli zaměřit na revizi opatření v již schválených akčních plánech a jejich případnou úpravu s ohledem na aktuální vývoj ekonomiky. Samozřejmě uvítáme i návrhy na úplně nová opatření.
 
Své náměty na konkrétní projekty můžete vložit do systému ISPZ (Informační systém projektových záměrů, který umožňuje prlběžný sběr a správu projektových záměrů, které vznikají v území) na adrese: www.projektovezamery.cz.
V sekci Dodatečná data do kolonky Vazba na hospodářskou strategii uveďte název RESTART.
 
Další způsob, jak předat Vaše podněty je možnost konzultace s RSK působících na krajských úřadech ve Vašem regionu, případně se spojit se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj v regionálních kancelářích RESTART, kontakty ZDE.
 
Kontaktovat nás můžete také e-mailem na adrese: restartregionu@mmr.cz nebo prostřednictvím formuláře na těchto webových stránkách v sekci VAŠE NÁPADY: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Vaše nápady (mmr.cz).
 
12. května jsme také pořádali diskusní workshop právě pro sdělení informací ke sběru dat.
Diskuse byla zaměřena na konkrétní podobu navržených opatření, jejich možné slučování, úpravy a sběr podnětů pro formulaci opatření k cílům, pro něž dosud nebylo navrženo opatření.

Prezentace z diskusního workshopu je uložena ZDE.
 
Více informací: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Pozvánka na DISKUSNÍ WORKSHOP (mmr.cz)
 
Děkujeme za váš zájem podílet se na rozvoji a transformaci uhelných regionů.
 
 
 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Návštěva zástupců Evropské komise v Karlovarském kraji

24. 05. 2022 | ČR

V pondělí 23. května 2022 navštívili nečekaně po změně programu návštěvy EK zástupci Evropské komise v čele s komisařkou pro soudržnost a reformy paní Elisa Ferreira Karlovarský kraj.

SBĚR PODNĚTŮ PRO PŘÍPRAVU 5. AKČNÍHO PLÁNU !!

02. 05. 2022 | ČR

Vítáme zapojení ze strany veřejnosti do přípravy aktualizace 5. akčního plánu a uvádíme jaké jsou možnosti, jak se do přípravy zapojit.

Zástupci Evropské komise navštívili Severozápad

28. 04. 2022 | ČR

Ve dnech 26.-27. dubna 2022 navštívili zástupci Evropské komise Severozápad. Předmětem této návštěvy společně se zástupci MMR, MŽP a představiteli Karlovarského a Ústeckého kraje, bylo seznámení Evropské komise v čele s ředitelkou Generálního ředitelství EK pro regionální politiku (DG REGIO) paní Emmou Toledano Laredo s problémy, se kterými se tyto dva kraje potýkají a získat představu o závažnosti situace a zároveň o cílech a vizích těchto uhelných regionů.

Pozvánka na DISKUSNÍ WORKSHOP

20. 04. 2022 | ČR

Srdečně Vás zveme na DISKUSNÍ WORKSHOP, který se bude konat 12. května 2022 a kde se účastníci seznámí s přípravou 5. aktualizace akčního plánu Strategie RE:START a možnostmi zapojení do sběru podnětů pro ověření absorpční kapacity a tvorbu nových opatření.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.