SBĚR PODNĚTŮ PRO PŘÍPRAVU 5. AKČNÍHO PLÁNU !!

02. 05. 2022 | ČR

Vítáme zapojení ze strany veřejnosti do přípravy aktualizace 5. akčního plánu a uvádíme jaké jsou možnosti, jak se do přípravy zapojit.

Celý článek

V rámci přípravy aktualizace Akčního plánu STRATEGIE RE:START (AP5) uvádíme možnosti zapojení se do sběru podnětů pro ověření absorpční kapacity a tvorbu nových (aktualizovaných) opatření.

Aktuální podobu 106 schválených opatření z předchozích akčních plánů AP1 - AP4 naleznete ZDE.
 
Naším cílem není v rámci aktualizace přidávat množství nových témat k řešení, spíše bychom se chtěli zaměřit na revizi opatření v již schválených akčních plánech a jejich případnou úpravu s ohledem na aktuální vývoj ekonomiky. Samozřejmě uvítáme i návrhy na úplně nová opatření.
 
Své náměty na konkrétní projekty můžete vložit do systému ISPZ (Informační systém projektových záměrů, který umožňuje průběžný sběr a správu projektových záměrů, které vznikají v území) na adrese: www.projektovezamery.cz.
V sekci Základní informace o projektu uveďte do kolonky Výsledek/výstup projektu:  název RESTART. Výhodou ISPZ je shodná struktura dat v jednotném informačním systému, které lze sdílet, systematicky zpracovávat a analyzovat.
 
Další způsob, jak předat Vaše podněty je možnost konzultace s RSK působících na krajských úřadech ve Vašem regionu, případně se spojit se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj v regionálních kancelářích RESTART, kontakty ZDE.
 
Kontaktovat nás můžete také e-mailem na adrese: restartregionu@mmr.cz nebo prostřednictvím formuláře na těchto webových stránkách v sekci VAŠE NÁPADY: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Vaše nápady (mmr.cz).
 
12. května jsme také pořádali diskusní workshop právě pro sdělení informací ke sběru dat.
Diskuse byla zaměřena na konkrétní podobu navržených opatření, jejich možné slučování, úpravy a sběr podnětů pro formulaci opatření k cílům, pro něž dosud nebylo navrženo opatření.

Prezentace z diskusního workshopu je uložena ZDE.
 
Více informací: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Pozvánka na DISKUSNÍ WORKSHOP (mmr.cz)
 
Děkujeme za váš zájem podílet se na rozvoji a transformaci uhelných regionů.
 
 Foto: Ilustrační
 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Tým RESTART hledá nového kolegu/kolegyni do regionální kanceláře v Ostravě

20. 03. 2023 | ČR

KONFERENCE BUDOUCNOST ÚSTECKÉHO KRAJE

13. 03. 2023 | ČR

Ve dnech 11.-12. dubna 2023 se bude konat odborná konference "Budoucnost Ústeckého kraje - strategické zdroje a suroviny regionu".

Výzva: Demolice v sociálně vyloučených lokalitách pro rok 2023

15. 02. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR vyhlásilo výzvu na dotace programu Podpora revitalizace území, podprogram Demolice v sociálně vyloučených lokalitách. Výzva č. 1 je přímo určena pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj.

Výzvy z OPST pro "Uhelné regiony"

06. 02. 2023 | ČR

Operační program Spravedlivá transformace (OPST) se rozjíždí na plné obrátky. Již v prvním čtvrtletí tohoto roku počítá Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR otevřít výzvy s celkovou alokací přesahující pět miliard korun.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.