Uhelné regiony o krok blíž k evropským financím potřebným pro jejich rozvoj

18. 03. 2022 | ČR

Operační program Spravedlivá transformace 2021-2027 jehož přílohou je Plán spravedlivé územní transformace projednala 16.března 2022 vláda ČR a byl zaslán k odsouhlasení Evropské komisi.

Celý článek

Operační program Spravedlivá transformace (OPST) se tak zařadil do formálního procesu vyjednávání programů politiky soudržnosti zaměřených na rozvoj regionů a jejich konkurenceschopnost.

V OPST je pro žadatele připraveno celkem 42,7 miliard korun na podporu přeměny někdejších uhelných regionů, tedy Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje. Cílem nového programu je podpora pracovních míst pro zaměstnance, kteří odcházejí z uhelného průmyslu, i náprava škod v minulosti napáchaných na životním prostředí.

V rámci přípravy na programové období 2021-2027 přichystalo MMR semináře nejen pro žadatele, na kterých zájemce zdarma provede možnostmi podpory a novými dotačními zdroji. Na akce, které postupně proběhnou od konce března do poloviny dubna ve všech krajských městech, je možné se registrovat zde.
 
Více informací naleznete v tiskové zprávě: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR - Uhelné regiony o krok blíž k evropským financím potřebným pro jejich rozvoj (mmr.cz)

Foto: Ilustrační

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

SCHVÁLEN 5. AKČNÍ PLÁN STRATEGIE RE:START

15. 12. 2022 | ČR

Vláda ČR schválila dne 14.12.2022 usnesením č. 1047 již 5. aktualizaci Souhrnného akčního plánu Strategie hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje 2023-2024.

Analýza dopadů budoucího odklonu od využití uhlí ve spalovacích zdrojích

29. 11. 2022 | ČR

do definovaných sektorů ve strukturálně postižených regionech ČR vycházející z činnosti Uhelné komise ČR a činnosti PS3 - zveřejněna ke stažení.

Účast na výměnném programu v Bosně a Hercegovině

16. 11. 2022 | ČR

Výměnného programu pro uhelné regiony v transformaci v regionu Tuzla v Bosně a Hercegovině se ve dnech 6.-9. listopadu 2022 také účastnili zástupci oddělení RESTART Ministerstva pro místní rozvoj ČR na základě pozvání Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

Zástupce oddělení RESTART se zúčastnil jednání a související diskuse k podpoře absorpční kapacity v uhelných regionech

08. 11. 2022 | ČR

Zástupci Evropské komise a řídících orgánů programů financovaných z Evropských fondů dne 7. listopadu vyhodnotili rozjezd nového programového období 2021-2027 jako úspěšný.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.