Návštěva zástupců Evropské komise v Karlovarském kraji

24. 05. 2022 | ČR

V pondělí 23. května 2022 navštívili nečekaně po změně programu návštěvy EK zástupci Evropské komise v čele s komisařkou pro soudržnost a reformy paní Elisa Ferreira Karlovarský kraj.

Celý článek

Návštěva byla zahájena v doprovodu krajského radního p. Patrika Pizingera prohlídkou dolu Jiří u Sokolova, jezera Medard a karlovarského Záchranářského centra financovaného z fondů EU. Poté pokračovalo setkání na krajském úřadě, kde se komisařka setkala s hejtmanem panem Petrem Kulhánkem a dalšími zástupci kraje. Na přání zástupců EK bylo připraveno jednání se zástupci organizací z oblasti životního prostředí, NNO, místních akčních skupin a krajského studentského parlamentu. V budově krajského úřadu následně také proběhla tisková konference.

Ze strany kraje byla představena vize transformace regionu, probírala se oblast financování vzdělávání, oblast sociálních věcí, cestovní ruch, lázeňství a další témata oblasti transformace.

Z ministerstva pro místní rozvoj, přímo z oddělení RESTART se celého programu zúčastnila p. Eva Korfová z regionální kanceláře KVK.

Paní komisařka Elisa Ferreira z Karlových Varů pokračovala dále do Prahy, kde se 24. května účastnila konference Politika soudržnosti v kontextu českého předsednictví a příležitosti v evropských fondech.
Na konferenci bylo oficiálně oznámeno schválení strategické Dohody o partnerství zastřešující čerpání evropských fondů v období 2021-2027. Více než 550 miliard korun je připraveno pro investice do rozvoje regionů, konkurenceschopnosti a inovací, budování infrastruktury i řešení sociálních otázek a zlepšení životního prostředí České republiky. ČR je teprve šestým členským státem, který má klíčový dokument schválený ze strany Evropské komise. Současně komisařka oznámila schválení prvního českého programu Technická pomoc, terý je třetím schváleným programem v novém období v celé EU a zajišťuje nutnou podporu pro čerpání evropských prostředků politiky soudržnosti.

Foto z jednání na KÚ KVK


Brožurka k návštěvě: PRESENTATION AND VISIT ON PROJECTS

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Tým RESTART hledá nového kolegu/kolegyni do regionální kanceláře v Ostravě

20. 03. 2023 | ČR

KONFERENCE BUDOUCNOST ÚSTECKÉHO KRAJE

13. 03. 2023 | ČR

Ve dnech 11.-12. dubna 2023 se bude konat odborná konference "Budoucnost Ústeckého kraje - strategické zdroje a suroviny regionu".

Výzva: Demolice v sociálně vyloučených lokalitách pro rok 2023

15. 02. 2023 | ČR

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR vyhlásilo výzvu na dotace programu Podpora revitalizace území, podprogram Demolice v sociálně vyloučených lokalitách. Výzva č. 1 je přímo určena pro Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj.

Výzvy z OPST pro "Uhelné regiony"

06. 02. 2023 | ČR

Operační program Spravedlivá transformace (OPST) se rozjíždí na plné obrátky. Již v prvním čtvrtletí tohoto roku počítá Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR otevřít výzvy s celkovou alokací přesahující pět miliard korun.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.