Návštěva zástupců Evropské komise v Karlovarském kraji

24. 05. 2022 | ČR

V pondělí 23. května 2022 navštívili nečekaně po změně programu návštěvy EK zástupci Evropské komise v čele s komisařkou pro soudržnost a reformy paní Elisa Ferreira Karlovarský kraj.

Celý článek

Návštěva byla zahájena v doprovodu krajského radního p. Patrika Pizingera prohlídkou dolu Jiří u Sokolova, jezera Medard a karlovarského Záchranářského centra financovaného z fondů EU. Poté pokračovalo setkání na krajském úřadě, kde se komisařka setkala s hejtmanem panem Petrem Kulhánkem a dalšími zástupci kraje. Na přání zástupců EK bylo připraveno jednání se zástupci organizací z oblasti životního prostředí, NNO, místních akčních skupin a krajského studentského parlamentu. V budově krajského úřadu následně také proběhla tisková konference.

Ze strany kraje byla představena vize transformace regionu, probírala se oblast financování vzdělávání, oblast sociálních věcí, cestovní ruch, lázeňství a další témata oblasti transformace.

Z ministerstva pro místní rozvoj, přímo z oddělení RESTART se celého programu zúčastnila p. Eva Korfová z regionální kanceláře KVK.

Paní komisařka Elisa Ferreira z Karlových Varů pokračovala dále do Prahy, kde se 24. května účastnila konference Politika soudržnosti v kontextu českého předsednictví a příležitosti v evropských fondech.
Na konferenci bylo oficiálně oznámeno schválení strategické Dohody o partnerství zastřešující čerpání evropských fondů v období 2021-2027. Více než 550 miliard korun je připraveno pro investice do rozvoje regionů, konkurenceschopnosti a inovací, budování infrastruktury i řešení sociálních otázek a zlepšení životního prostředí České republiky. ČR je teprve šestým členským státem, který má klíčový dokument schválený ze strany Evropské komise. Současně komisařka oznámila schválení prvního českého programu Technická pomoc, terý je třetím schváleným programem v novém období v celé EU a zajišťuje nutnou podporu pro čerpání evropských prostředků politiky soudržnosti.

Foto z jednání na KÚ KVK


Brožurka k návštěvě: PRESENTATION AND VISIT ON PROJECTS

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

Analýza dopadů budoucího odklonu od využití uhlí ve spalovacích zdrojích

29. 11. 2022 | ČR

do definovaných sektorů ve strukturálně postižených regionech ČR vycházející z činnosti Uhelné komise ČR a činnosti PS3 - zveřejněna ke stažení.

Účast na výměnném programu v Bosně a Hercegovině

16. 11. 2022 | ČR

Výměnného programu pro uhelné regiony v transformaci v regionu Tuzla v Bosně a Hercegovině se ve dnech 6.-9. listopadu 2022 také účastnili zástupci oddělení RESTART Ministerstva pro místní rozvoj ČR na základě pozvání Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

Zástupce oddělení RESTART se zúčastnil jednání a související diskuse k podpoře absorpční kapacity v uhelných regionech

08. 11. 2022 | ČR

Zástupci Evropské komise a řídících orgánů programů financovaných z Evropských fondů dne 7. listopadu vyhodnotili rozjezd nového programového období 2021-2027 jako úspěšný.

Zástupci MMR z oddělení RESTART v Bruselu

03. 11. 2022 | ČR

Ve dnech 24. 10. – 27. 10. 2022 se zástupci oddělení RESTART účastnili dvou událostí v Bruselu – Platformy spravedlivé transformace (Just Transition Platform) a souvisejícího doprovodného jednání Evropského výboru regionů (tzv. Multilevel dialogue). Druhou akcí bylo Setkání aktérů spolupracujících s JASPERS (JASPERS stakeholder meeting).

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.