Návštěva zástupců Evropské komise v Karlovarském kraji

24. 05. 2022 | ČR

V pondělí 23. května 2022 navštívili nečekaně po změně programu návštěvy EK zástupci Evropské komise v čele s komisařkou pro soudržnost a reformy paní Elisa Ferreira Karlovarský kraj.

Celý článek

Návštěva byla zahájena v doprovodu krajského radního p. Patrika Pizingera prohlídkou dolu Jiří u Sokolova, jezera Medard a karlovarského Záchranářského centra financovaného z fondů EU. Poté pokračovalo setkání na krajském úřadě, kde se komisařka setkala s hejtmanem panem Petrem Kulhánkem a dalšími zástupci kraje. Na přání zástupců EK bylo připraveno jednání se zástupci organizací z oblasti životního prostředí, NNO, místních akčních skupin a krajského studentského parlamentu. V budově krajského úřadu následně také proběhla tisková konference.

Ze strany kraje byla představena vize transformace regionu, probírala se oblast financování vzdělávání, oblast sociálních věcí, cestovní ruch, lázeňství a další témata oblasti transformace.

Z ministerstva pro místní rozvoj, přímo z oddělení RESTART se celého programu zúčastnila p. Eva Korfová z regionální kanceláře KVK.

Paní komisařka Elisa Ferreira z Karlových Varů pokračovala dále do Prahy, kde se 24. května účastnila konference Politika soudržnosti v kontextu českého předsednictví a příležitosti v evropských fondech.
Na konferenci bylo oficiálně oznámeno schválení strategické Dohody o partnerství zastřešující čerpání evropských fondů v období 2021-2027. Více než 550 miliard korun je připraveno pro investice do rozvoje regionů, konkurenceschopnosti a inovací, budování infrastruktury i řešení sociálních otázek a zlepšení životního prostředí České republiky. ČR je teprve šestým členským státem, který má klíčový dokument schválený ze strany Evropské komise. Současně komisařka oznámila schválení prvního českého programu Technická pomoc, terý je třetím schváleným programem v novém období v celé EU a zajišťuje nutnou podporu pro čerpání evropských prostředků politiky soudržnosti.

Foto z jednání na KÚ KVK

 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

I díky STRATEGII RE:START byla dnes zahájena DEMOLICE PANELOVÉHO DOMU v Litvínově Janově.

24. 06. 2022 | ČR

Dne 24. června 2022 byla zahájena demolice bytového domu v Litvínově v Janově v Gluckově ulici.

Program THÉTA: Vyhlášení 5. veřejné soutěže

16. 06. 2022 | ČR

Specifická alokace pro strukturálně postižené regiony byla vyjednána v rámci 5. veřejné soutěže v Programu na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací THÉTA, kterou vyhlásila Technologická agentura České republiky.

Výzva k předkládání žádostí v programu Brownfieldy

03. 06. 2022 | ČR

Výzva k předkládání žádostí o dotaci a úvěr v rámci programu BROWNFIELDY na revitalizaci území se starou stavební zátěží v roce 2022 nacházející se v území Karlovarského, Moravskoslezského a Ústeckého kraje.

Workshop k ISPZ

30. 05. 2022 | ČR

26. května 2022 proběhl WORKSHOP pro města a obce k INFORMAČNÍMU SYSTÉMU PROJEKTOVÝCH ZÁMĚRŮ, který pořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Regionální stálou konferencí Ústeckého kraje.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.