FINANCOVÁNÍ ZELENÉ TRANSFORMACE

09. 03. 2022 | ČR

Srdečně Vás zveme k účasti na webináři s názvem FINANCOVÁNÍ ZELENÉ TRANSFORMACE, pořádané Ministerstvem životního prostředí. Webinář se bude konat dne 15.3. 2022 od 09:00 hodin a je otevřen všem zájemcům.

Celý článek

Česká republika má před sebou ambiciózní úkol – transformovat ekonomiku závislou na fosilních palivech na ekonomiku klimaticky neutrální. Plnění tohoto úkolu nabízí příležitosti k rozvoji nových technologií a odvětví.

Pro orientaci v možnostech financování nejrůznějších aktivit bude na webináři představen přehled hlavních dotačních titulů, které lze na financování zelené transformace využít. Postupně bude představen Modernizační fond, Národní plán obnovy a další tituly ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Státním fondem životního prostředí.

Program webináře 15.3. 2022:

9:00 – 9:10 – Zahájení webináře – Ing. Pavel Zámyslický, Ph.D (MŽP - Ředitel Odboru energetiky a ochrany klimatu MŽP, dočasně pověřen řízením sekce Ochrany klimatu)

9:10 – 10:00 – Modernizační fond + další programy SFŽP – Ing. Oldřich Mužík, Ph.D. (SFŽP ČR - Vedoucí odd. pro Modernizační a Inovační fond) Prezentace ZDE

10:00 – 10:40 – Národní plán obnovy, OP TAK – Ing. Ondřej Tomšej (MPO - Vedoucí oddělení implementace OP 3) Prezentace ZDE

10:45 – 11:15 - OPST – Ing. Jan Hlaváček (MŽP – Vedoucí oddělení spravedlivé transformace)
Prezentace ZDE

11:15 – 11:45 – Inovační Fond – M.Sc. Martin Šauer (MŽP - Ministerský rada v odboru energetiky a ochrany klimatu) PREZENTACE ZDE

Registrace
V případě zájmu se zaregistrujte na tomto odkazu https://forms.gle/s7MoxLjiHKbm1bTKA
Na email vám přijde link ke sledování přes platformu Cisco Webex. Dotazy bude možné klást prostřednictvím platformy Slido a bude na ně prostor na konci každé části.
 
Zdroj: MŽP
Foto: Ilustrační
 

Mohlo by vás zajímat

Všechny aktuality

SBĚR PODNĚTŮ PRO PŘÍPRAVU 5. AKČNÍHO PLÁNU !!

02. 05. 2022 | ČR

Vítáme zapojení ze strany veřejnosti do přípravy aktualizace 5. akčního plánu a uvádíme jaké jsou možnosti, jak se do přípravy zapojit.

Zástupci Evropské komise navštívili Severozápad

28. 04. 2022 | ČR

Ve dnech 26.-27. dubna 2022 navštívili zástupci Evropské komise Severozápad. Předmětem této návštěvy společně se zástupci MMR, MŽP a představiteli Karlovarského a Ústeckého kraje, bylo seznámení Evropské komise v čele s ředitelkou Generálního ředitelství EK pro regionální politiku (DG REGIO) paní Emmou Toledano Laredo s problémy, se kterými se tyto dva kraje potýkají a získat představu o závažnosti situace a zároveň o cílech a vizích těchto uhelných regionů.

Pozvánka na DISKUSNÍ WORKSHOP

20. 04. 2022 | ČR

Srdečně Vás zveme na DISKUSNÍ WORKSHOP, který se bude konat 12. května 2022 a kde se účastníci seznámí s přípravou 5. aktualizace akčního plánu Strategie RE:START a možnostmi zapojení do sběru podnětů pro ověření absorpční kapacity a tvorbu nových opatření.

Strategie RE:START představí aktuální stav realizace Akčních plánů

01. 04. 2022 | ČR

Strategie hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje RE:START představí aktuální stav realizace AKČNÍCH PLÁNŮ a informace o možnosti zapojení do sběru podnětů pro přípravu 5. aktualizace AKČNÍHO PLÁNU v rámci programu IROP tour po českých městech.

Region je jako operační systém. Když se zasekne,
potřebuje Restart.

Jedině tak lze znovu a lépe nastavit všechny důležité funkce a služby.