Jste zde: Úvodní strana > Územní a bytová politika > Bytová politika > Informace a aktuality > Řekněte nám, jak se vám bydlí podle ...

Řekněte nám, jak se vám bydlí podle nových zákonů

27.05.2014: Změny zavedené od ledna 2014 novou legislativou se projevily i v oblasti bydlení. Řeč je především o novém občanském zákoníku a o zákonu o obchodních korporacích, které mají dopad na bytová družstva, společenství vlastníků i nájemní vztahy. Jak velký a jak se s ním vypořádávají, se snaží zjistit Státní fond rozvoje bydlení prostřednictvím dotazníku na Portálu o bydlení.
Státní fond rozvoje bydlení od ledna 2014 spustil a provozuje informační platformu www.portalobydleni.cz    .
Od stejného data se také změnila pravidla pro všechny obyvatele, díky změnám právních předpisů. Proto SFRB připravil dotazník, který se snaží zjistit reálné zkušenosti se zavedením nových právních změn: „Cílem dotazníku je získat informace o tom, které oblasti lidem dělají problémy a na Portálu o bydlení jim přinášet konkrétní rady pro řešení jejich situace“, uvádí ředitelka SFRB, Eva Helclová.
 
Diskuse o nové legislativě, která po 50 letech změnila život všem lidem je vedena jak mezi odbornou veřejností, tak i na úřední a vládní úrovni: „Zajímá nás a potřebujeme znát názor občanů, jen tak jim můžeme lépe poradit, jak některé problémy řešit. Důležité poznatky z nových právních předpisů přinesou také judikáty ze soudních řízení, ale ty můžeme čekat až v druhé polovině roku, proto budeme rádi, když se do dotazníku zapojí co nejvíce občanů“, uvádí k Dotazníku k NOZ a ZOK, náměstek ministryně pro místní rozvoj, pro územní a bytovou politiku, Petr Smrček.
 
 
Dotazník je dostupný na adrese: http://www.portalobydleni.cz/ankety-a-dotazniky/dotaznik-k-novemu-oz-a-zok/    . Samotné vyplnění dotazníku není složité a nevyžaduje uvádění osobních údajů.
 
Dotazník má celkem 13 otázek, z nichž některé mají více možností odpovědí, což je u každého dotazu jasně uvedeno. U dvou otázek je nepovinná možnost připsat vlastní názor či zkušenost. Vyplnění dotazníku nezabere více než 10 minut.
Dotazník bude k dispozici také na seminářích a akcích pořádaných ve spolupráci s Portálem: http://www.portalobydleni.cz/nastroje/kalendar-akce-sfrb-a-mmr/    

Pokud by při vyplňování dotazníku nebylo cokoliv jasné, piště prosím na e-mailovou adresu info@portalobydleni.cz
 
Děkujeme.

Kategorie:

Aktuality