Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Jak projekty z fondů EU pomáhají ...

Jak projekty z fondů EU pomáhají? Dozvíte se na výstavě fotografií.

05.10.2017: Dvě desítky vystavovaných fotografií zachycují úspěšné příklady z více než 70 tisíc projektů podpořených z fondů Evropské unie. Během podzimu proběhne výstava fotografií na Hlavním nádraží v Praze a v parku nedaleko Masarykova náměstí v Jihlavě.
„Naším cílem je různými formami veřejnosti ukázat, jak a kde projekty podpořené z evropských fondů pomáhají v každodenním životě nás všech. Kromě organizace fotosoutěže, vydávání publikací nebo pořádání dnů otevřených dveří v podpořených projektech jsme připravili i fotografické výstavy v Praze a v Jihlavě. Věříme, že povedené snímky fotografa Michala Novotného připomenou kolemjdoucím projekty vybudované v jejich okolí a že se dozvědí i něco nového,“ řekla k akci Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů.
 
Pražská expozice je umístěna ve spodní části vestibulu Hlavního nádraží od 30. září do 28. listopadu. V Jihlavě probíhá výstava od 2. do 31. října v parku Gustava Mahlera nacházejícího se nedaleko tamějšího Masarykova náměstí a bude zaměřená výhradně na projekty realizované v Jihomoravském kraji a v Kraji Vysočina. Organizátorem výstavy je Ministerstvo pro místní rozvoj.
 


Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz