Portál strategické práce v České republice > Tiskové zprávy > Karla Šlechtová: MMR pracuje na zvyšování kvality strategického řízení a plánování ve veřejné správě

Karla Šlechtová: MMR pracuje na zvyšování kvality strategického řízení a plánování ve veřejné správě

9.4.2015

Cílem Ministerstva pro místní rozvoj je zvýšení kvality strategií a strategických nástrojů ve veřejné správě. Potřeba vyplývá nejen z národních zájmů, ale požadavek vznesla i Evropská komise v souvislosti s podporou v rámci evropských fondů.

Na ministerstvu jsme se ujali úkolu vypracovat a zlepšit kvalitu strategií ve státní správě, stejně tak rozvíjet stávající a nové nástroje strategického řízení. Věříme, že se nám podaří brzy sestavit tým expertů, kteří se budou zabývat touto problematikou a dalšími tématy s ní spojené,“ uvedla Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj.

Ministerstvo pro místní rozvoj má povinnost zavádět vládou schválenou Metodiku přípravy veřejných strategií do praxe. Důležitým technickým nástrojem, kterým ministerstvo podporuje tento úkol, je Databáze strategií. Ta zastává funkci celostátního informačního systému strategických, koncepčních a programových dokumentů a umožňuje jejich přehledné zobrazení podle různých kritérií.

Ministerstvo pro místní rozvoj má v kompetenci oblast strategického řízení a plánování ve veřejné správě. Proto vytvořilo širokou síť zástupců veřejné správy, kteří se podílí na metodických a systémových činnostech rozvoje strategické práce. I vzhledem k vzrůstajícímu významu Ministerstvo pro místní rozvoj navíc připravuje ustavení Expertní skupiny pro strategickou práci pod vedením náměstkyně Olgy Letáčkové, která se bude rozvojem strategického řízení ve veřejné správě podrobně zabývat.

Tisková zpráva je dostupná také na tomto odkaze.

©2018 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena