Jste zde: Úvodní strana > Územní a bytová politika > Územní plánování a stavební řád > Informace a aktuality > Technologické fórum - novinka letošního ...

Technologické fórum - novinka letošního veletrhu FOR ARCH

17.08.2017: Letos poprvé se v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH uskuteční Technologické fórum, jednodenní diskuzní setkání o aktuálních tématech ze stavebního oboru.
Letošní startovní ročník otevře ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, která bude obhajovat přínosy novely stavebního zákona. Zjednoduší novela agendu a zkrátí dobu přípravy staveb? Jakým tlakům budou čelit stavební úřady? Nejen na tato témata přijdou diskutovat prezident SPS Václav Matyáš, předseda ČKAIT Pavel Křeček, předsedkyně Sekce územního a regionálního rozvoje HK ČR Hana Landová, Jiří Polanský, ekonom České spořitelny a další hosté.

Ministr životního prostředí Richard Brabec zahájí 2. diskuzní blok výhledem a možnostmi dotačních titulů využitelných pro chytrá města. Diskutována bude i otázka vlivu BIM na právní předpisy či stav přípravy státní správy na dané změny. Účast v diskuzi přijali mj. náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Koliba, ekonomický manažer MÚ Litoměřice Jaroslav Klusák, vedoucí oddělení VDC Skanska Josef Žák.

    Technologické fórum 2017 [PDF, 1.02MB]

MMR je odborným partnerem Technologického fóra.


Akce se koná 20. září v PVA EXPO PRAHA. Více informací na www.forarch-forum.cz