Jste zde: Úvodní strana > Regionální politika a cestovní ruch > Pohřebnictví > Informace a aktuality > Vzor hřbitovního řádu a knihy zemřelých

Vzor hřbitovního řádu a knihy zemřelých

18.08.2017: Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s kraji a obcemi nabízí metodickou spolupráci a výkladovou nápomoc v oblasti provozování pohřebišť. Novela zákona o pohřebnictví stanoví všem těmto orgánům veřejné moci v této oblasti nové kompetence.
Na správu hřbitova neexistují jednoduché šablony, problematika pohřbívání se nevejde do kolonek ekonomů a paragrafů právníků. Přesto si po pečlivé přípravě dovolujeme provozovatelům pohřebišť nabídnout     návrh vzorového řádu pohřebiště [PDF, 615.94KB] (    zde [MS Word, 92.06KB] ve formátu word) v souladu s novelou zákona o pohřebnictví účinnou od 1. září 2017.

Vzor hřbitovní knihy lze stáhnout     zde [PDF, 157.09KB]. Žádná část tohoto tištěného nebo elektronického tiskopisu (formuláře) nesmí být reprodukována ani šířena v papírové, elektronické či jiné podobě bez předchozího písemného souhlasu společnosti SEVT, a.s., Pekařova 4, Praha 8. Neoprávněné užití tohoto tiskopisu (formuláře) bude trestně stíháno.

V této souvislosti Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá konzultační den k novele zákona o pohřebnictví, který se uskuteční ve čtvrtek dne 14. září 2017 od 9:00 hod. v Akademii veřejného investovní Ministerstva pro místní rozvoj (Vstup: Pařížská 4). Dopravní spojení: nejlépe tramvají č. 2, 17 a 18 – zastávka Staroměstská, případně metro trasa A (stanice Staroměstská) nebo trasa B (stanice Můstek). Také je vhodné dopravní spojení autobusem č. 194 – zastávka Staroměstské náměstí.

Pro veřejnost je do AVI zřízen také bezbariérový přístup Pařížskou ulicí č. 6. Pro případ takového přístupu je nutné předem upozornit kontaktní osobu konzultačních dnů pana Milana Mičo, e-mail: milan.mico@mmr.cz, tel.: 224 86 4635. Účast na konzultačních dnech je zcela dobrovolná; závisí na potřebě informací týkajících se výše uvedených okruhů a je bezplatná, není třeba se předem registrovat či objednávat.

Podněty týkající se přiložených vzorových materiálů a programu konzultačního dne zasílejte, prosím, na pohrebnictvi@mmr.cz.