Zprostředkování prodeje zájezdů pro CK usazené na území jiného státu EU či státu tvořícího EHS

04.10.2017: K povinnosti CK a CA podle § 3 odst. 4 písm. c) zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání a o výkonu některých činností v oblasti cestovního ruchu

Provozovatelé cestovních kanceláří a cestovních agentur, kteří hodlají zprostředkovávat prodej zájezdů pro cestovní kanceláře usazené na území jiného státu EU či státu tvořícího Evropský hospodářský prostor, jsou povinni o této skutečnosti informovat předem Ministerstvo pro místní rozvoj.

Současně jsou cestovní kanceláře a cestovní agentury povinny poskytnout údaje o rozsahu pojištění  záruky nebo bankovní záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře nebo jiné formy zajištění těchto zájezdů.
 
Informaci o zahájení zprostředkování prodeje zájezdů podnikatelé zašlou na adresu:
Ministerstvo pro místní rozvoj
Odbor cestovního ruchu
Staroměstské náměstí 6
110 15, Praha 1
 
Při zprostředkování prodeje zájezdů pro cestovní kancelář usazenou na území jiného státu je podnikatel dále povinen předložit zájemci na jeho žádost k nahlédnutí opis oprávnění k provozování cestovní kanceláře včetně jeho úředně ověřeného překladu a informovat zájemce o rozsahu pojištění záruky nebo bankovní záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře nebo jiné formy zajištění těchto zájezdů.

 

Soubory ke stažení