Jste zde: Úvodní strana > Regionální politika a cestovní ruch > Cestovní ruch > Informace a aktuality > Ve dnech 4. – 7. února 2010 se uskuteční ...

Ve dnech 4. – 7. února 2010 se uskuteční v Praze 19. ročník Středoevropského veletrhu cestovního ruc

29.01.2010: Ministr pro místní rozvoj Ing. Rostislav Vondruška převzal záštitu nad letošním ročníkem mezinárodního veletrhu Holiday World 2010.
Dny pro odborníky: 4 .- 5. 2. 2010
Dny pro veřejnost: 6. – 7. 2. 2010
 
Pro tento rok se stalo partnerskou zemí veletrhu Slovinsko, které pojalo toto partnerství jako výraz rozšiřující se prezentace ve střední Evropě. V rámci veletrhu bude zároveň probíhat již 4. ročník gastronomického veletrhu Top Gastro a 3. ročník veletrhu golfu a golfového turismu Golf World Prague. Tyto veletrhy představí podobné množství vystavovatelů ze stejného počtu zemí jako tomu bylo v loňském roce - tedy asi 870 vystavovatelů ze 47 zemí. Na veletrhu bude Česká republika zastoupena prostřednictvím krajů, turistických regionů a jednotlivých měst. Návštěvníci zde najdou nové trendy a metody prodeje, ale také zde budou představeny novinky jakými jsou např: Soutěž pro návštěvníky ve spolupráci s vystavujícími cestovními kancelářemi, Hotelová sekce České republiky a Slovenské republiky na podporu domácího cestovního ruchu, apod.
 
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR převzalo záštitu taktéž nad 11. ročníkem TTG Travel Awards. O udělení těchto prestižních cen rozhodují formou ankety a za pomoci internetu profesionálové v cestovním ruchu, čtenáři TTG a široká zainteresovaná veřejnost. Travel Trade Gazette jsou noviny, které vychází již déle než 50 let jako nejvýznamnější list profesionálů cest. ruchu v desítkách zemí i v ČR.
 
Samotná prezentace Ministerstva pro místní rozvoj bude v rámci expozice agentury CzechTourism k dispozici po celou dobu veletrhu.
 
Podrobnější informace ohledně doprovodného programu naleznete na internetové adrese: