Jste zde: Úvodní strana > Regionální politika a cestovní ruch > Cestovní ruch > Informace a aktuality > Ministerstvo pro místní rozvoj zahájilo ...

Ministerstvo pro místní rozvoj zahájilo pilotním školením program Českého systému kvality služeb.

17.09.2013: O tomto víkendu byl v Heřmanově Městci v prostorách informačního centra pilotním školením zahájen Český systém kvality služeb, a to ve spolupráci s partnerskými asociacemi systému (Asociace turistických informačních center ČR, Asociace lanové dopravy ČR, Asociace kempů a chatových osad ČR, Asociace turistických regionů ČR).
Každá pilotní organizace vybrala jednoho zástupce, který se zúčastnil dvoudenního školení pro Trenéry kvality stupně I., jehož hlavní náplní bylo poskytnout účastníkům kompletní informace o Českém systému kvality služeb a teoretickou i praktickou znalost jednoduchých nástrojů řízení kvality. Všichni účastníci absolvovali školení úspěšně a Český systém kvality služeb má prvních 13 certifikovaných trenérů kvality.

„Je to malý krok pro Český systém kvality služeb, ale velký krok pro zlepšení kvality poskytovaných služeb v oblasti cestovního ruchu v České republice“, shodli se trenéři kvality. Ti na sebe vzali nelehký úkol, a sice jako první implementovat požadavky Českého systému kvality služeb ve své organizaci, získat pro svou organizaci Certifikát kvality stupně I a svým příběhem inspirovat další poskytovatele služeb v České republice k zapojení se do systému.

 „Věřím, že všem pilotním organizacím budeme zanedlouho předávat Certifikát kvality stupně I Českého systému kvality služeb“, dodal na závěr školení lektor Českého systému kvality služeb, Ivan Miller.

Informace o Českém systému kvality služeb včetně způsobu zapojení dalších organizací do tohoto projektu jsou uvedeny na webových stránkách www.csks.cz    .

         

Kategorie:

Aktuality