Jste zde: Úvodní strana > Regionální politika a cestovní ruch > Cestovní ruch > Informace a aktuality > High Level Meeting zemí V4 v oblasti ...

High Level Meeting zemí V4 v oblasti cestovního ruchu ve dnech 16. – 17. 2. 2016 v Praze

26.02.2016: V Praze, ve dnech 16. – 17. února 2016, proběhl v rámci českého předsednictví ve Visegrádské čtyřce (V4) High Level Meeting zemí V4 v oblasti cestovního ruchu. Na tomto zasedání se setkali zástupci z ministerstev zodpovědní za oblast cestovního ruchu a z národních turistických centrál. V tomto roce spolupráce zemí V4 slaví již 25. výročí svého působení.
Na setkání se přítomní zástupci z členských zemí informovali o politice cestovního ruchu zemí V4, spolupráci s Čínou, aktuálních statistických datech v oblasti cestovního ruchu zemí V4 a o společných marketingových aktivitách na podporu příjezdového cestovního ruchu, které probíhají již třináctým rokem a napomáhají k prohloubení vzájemného partnerství. Společné aktivity mohou být realizovány ve větším rozsahu a zároveň zefektivnit systém společného financování.
 
Zasedání bylo zakončeno slavnostním podpisem Protokolu o spolupráci v oblasti cestovního ruchu V4, jehož přílohou je marketingový plán aktivit zemí V4 na rok 2016 v rámci propagace zemí V4 na mimoevropských trzích. Společná propagace členských zemí V4 v oblasti příjezdového cestovního ruchu probíhá pod destinační značkou „Discover Central Europe“. Propagace Visegrádských zemí probíhá jak na tradičních zdrojových trzích v USA, Rusku, Japonsku, Indii, Číně, tak v nových zdrojových teritoriích v jihovýchodní Asii, v Latinské Americe, Jižní Koreji a regionu zemí SNS.