Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2018 > Svátek cestovního ruchu veletrh Holiday ...

Svátek cestovního ruchu veletrh Holiday World Praha 2018 právě začal

15.02.2018: Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes spolu s dalšími významnými partnery zahájila na holešovickém výstavišti 27. ročník nejdůležitějšího středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha 2018. Cestovní ruch je čím dál důležitějším odvětvím. Rekordní statistické údaje to jen potvrzují.
„Cestovnímu ruchu se v České republice velmi daří. Za uplynulý rok máme opět skvělá čísla, ale je třeba i nadále do cestovního ruchu investovat. Jen za minulý rok překročil počet turistů v České republice závratnou hranici 20 milionů, z čehož byla více než polovina ze zahraničí. Zisk tohoto průřezového odvětví byl za minulý rok 120 miliard korun. Naší snahou je i nadále směrovat zahraniční návštěvníky do regionů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a doplnila: „Letošní ročník veletrhu je významný i společným výročím České a Slovenské republiky. V říjnu 2018 uplyne sto let od vzniku Československa. Tento významný milník naší společné historie je důvodem, proč je partnerskou zemí veletrhu právě Slovensko.“
 
Holiday World, nad nímž MMR přebralo záštitu, je největší akcí svého druhu ve střední Evropě. Veletrhu se kromě Slovenska účastní také řada dalších významných zahraničních hostů. Za všechny je možné jmenovat například Čínu, Indonésii, Dominikánskou republiku, Itálii, Řecko a mnohé další. Mezi účastníky je také dvanáct krajů České republiky, Hlavní město Praha a řada dalších samostatných regionů a měst České republiky i Slovenska.

Ministryně Dostálová na veletrhu navštívila i prezentaci Fóra cestovního ruchu, kde jednala s klíčovými představiteli odvětví. 

V rámci veletrhu probíhá i 12. ročník veletrhu potravinářství, gastronomie a zařízení pro hotely a restaurace OP GASRO & HOTEL. Veletrh se koná od dnešního dne až do neděle 18. února na pražském Výstavišti Holešovice.

  


Kontakt pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz