Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2018 > Ministryně Klára Dostálová jednala s ...

Ministryně Klára Dostálová jednala s Asociací realitních kanceláří

21.02.2018: Ministerstvo pro místní rozvoj má znovu připraven k projednání zákon o realitním zprostředkování. Do meziresortního připomínkového řízení ho předloží během března. Včera se proto ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová setkala s šéfem Asociace realitních kanceláří ČR Jaroslavem Novotným.
"Včera jsme si vyjasňovali poslední detaily návrhu zákona. Velmi oceňuji aktivní přístup Asociace realitních kanceláří. S panem prezidentem Novotným jsme debatovali nad konkrétními body. Věřím, že společně se nám podaří pozvednout prestiž celého realitního odvětví," uvedla po jednání ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
"S ministerstvem jsme nad návrhem zákona v souladu, předali jsme několik připomínek k dalšímu zohlednění. Jsme pro větší ochranu spotřebitele při zachování rovných podmínek mezi podnikateli," uvedl prezident Asociace realitních kanceláří ČR Jaroslav Novotný.  
 
Velkým problémem českého realitního trhu je absence jasných pravidel pro výkon činnosti realitního zprostředkovatele. Zcela chybí přesná definice realitního zprostředkování, nejsou nastavena žádná konkrétní pravidla pro výkon činnosti. Cílem nového zákona je také kultivace trhu s nemovitostmi, protože řada nepoctivců podniká na úkor opravdu profesionálních realitních zprostředkovatelů. Jde o zvýšení důvěryhodnosti realitního podnikání v České republice.


Kontakt pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz