Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2018 > Ministryně Dostálová: Na byty v ...

Ministryně Dostálová: Na byty v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny je připraveno 40 milionů korun

03.04.2018: Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová vyhlásila dvě výzvy pro obce, které leží v dosahu průmyslové zóny Solnice-Kvasiny. Ministerstvo pro místní rozvoj má pro žadatele připraveno celkem 60 milionů korun. V rámci jedné výzvy mohou obce požádat o dotaci na výstavbu obecních bytů, v druhé výzvě o dotaci na zainvestování pozemků pro bytovou výstavbu. Předkládání žádostí začíná dnešním dnem 3. dubna a končí 31. května.
„Výzvou reagujeme na aktuální potřeby tohoto regionu, kde díky působnosti velkého investora došlo k rychlému nárůstu nabídky pracovních příležitostí. Na výstavbu bytů máme připraveno čtyřicet milionů korun a na zainvestování pozemků dvacet milionů korun,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Zvýšení počtu nájemních bytů a pozemků pro výstavbu bytů určených pro trvalé bydlení přispěje ke zlepšení životních podmínek v obcích, které se potýkají s nadměrným přílivem pracovních sil. Díky rozšíření možností bydlení dojde i k nárůstu trvale bydlících obyvatel. Místním samosprávám se tak rozšíří i možnosti zvyšování bezpečnosti, zlepšování životního prostředí a dalšímu rozšiřování potřebných služeb pro své občany.

Další informace jsou k dispozici ZDE


Kontakt pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz