Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2018 > Ministerstvo pro místní rozvoj rozdělí ...

Ministerstvo pro místní rozvoj rozdělí mezi neziskové organizace téměř 30 milionů korun

22.03.2018: Podpora a ochrana veřejného zájmu na úseku bezbariérového užívání staveb, metodická podpora poradenství v oblasti bydlení a udržitelný rozvoj regionů, měst a obcí. Přesně do těchto oblastí putuje neziskovým organizacím téměř 30 milionů korun z Ministerstva pro místní rozvoj.
„Podpora nestátních neziskových organizací je velmi důležitá a je součástí rozvoje společenského a ekonomického života v naší zemi. Tyto organizace svojí činností přispívají k cílům našeho ministerstva, a proto je potřeba jim pomáhat s financováním těch významných aktivit, na které jinak těžko hledají peníze,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Mezi podpořenými organizacemi jsou například Sdružení místních samospráv České republiky, Sdružení nájemníků České republiky, Svaz měst a obcí ČR, Národní síť Zdravých měst České republiky či organizace NIPI bezbariérové prostředí. Celkem tak bude podpořeno 26 projektů nestátních neziskových organizací za téměř 30 milionů korun.

Žádosti mohly organizace podávat od 20. listopadu do 18. prosince 2017.

Podpořené projekty naleznete     zde [PDF, 215.64KB].


Kontakt pro média:
Vilém Frček
Odbor komunikace MMR
E-mail: vilem.frcek@mmr.cz