Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2018 > MMR se podílí na oslavách sta let vzniku ...

MMR se podílí na oslavách sta let vzniku Československé republiky

25.01.2018: Ministerstvo pro místní rozvoj se spolu s agenturou CzechTourism a s dalšími významnými institucemi podílí na oslavách významných výročí roku 2018 spojených s českou státností. Začátkem ledna byly při této příležitosti spuštěny speciální webové stránky určené výhradně oslavám: www.spolecnestoleti.cz a postupně budou zprovozněny i jejich cizojazyčné varianty – slovenská, anglická a další verze.

„Za mimořádně významné považuji zejména sté výročí vzniku samostatného Československa. Připomeneme si i padesáté výročí Pražského jara, které vyvrcholilo známými srpnovými událostmi roku 1968. V tomto roce také uběhlo celé čtvrtstoletí od rozdělení společného státu Čechů a Slováků a vzniku samostatné České republiky. Všechny tyto události je dobré si připomínat,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
 MMR se bude na oslavách podílet zejména podporou domácího cestovního ruchu, ale i cestovního ruchu příjezdového – zaměřeného především na Slovensko, které na oslavách též aktivně pracuje. Spolupráce a koordinace všech akcí proto probíhá i se slovenskými partnery.

 Agentura CzechTourism zajišťuje nejen prezentaci významných výročí z pohledu odvětví cestovního ruchu (veletrh Holiday World, festival Tourfilm), ale i z hlediska potřeb ostatních resortů podílejících se na oslavách. Klíčovou aktivitou je především logo a jednotný koncept oslav, který zahrnuje například tvorbu reklamního spotu, webové prezentace a propagačních tiskovin.
 
 Významná výročí roku 2018 budou i hlavním tématem Evropského roku kulturního dědictví. Vedle propagace oslav na stávajících webových odkazech „kudyznudy.cz“, „czechtourism.com“ či „ceskozemepribehu.cz“ byly začátkem ledna nově zveřejněny i speciální webové stránky určené výhradně oslavám: www.spolecnestoleti.cz     a postupně budou zprovozněny i jejich cizojazyčné varianty.
Kontakt pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz