Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2018 > MMR: Více než 23 milionů EUR pro česko ...

MMR: Více než 23 milionů EUR pro česko-polské příhraničí

20.03.2018: Přes 280 kilometrů nových cyklostezek, cyklotras, singletracků, nebo také pěších stezek bude vybudováno díky programu Interreg V-A Česká republika - Polsko. Schváleno bylo dalších třináct projektů za více jak 23 milionů EUR zaměřených na cestovní ruch. Navíc byly schváleny i dva projekty technické pomoci za 300 000 EUR.
„Program česko-polského příhraničí velmi úspěšně pokračuje. Díky novým schváleným projektům jistě dojde k dalšímu zvýšení atraktivity pohraničí, a to zejména pro cykloturisty. Podpořen bude například projekt česko-polské Hřebenovky realizovaný na české straně zejména na území Královéhradeckého, Pardubického a Olomouckého kraje. Díky projektu dojde k proznačení turistické hřebenové trasy, na níž bude vybudováno několik nových rozhleden,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
Z dalších projektů bude uskutečněna také obnova meziválečného vojenského podzemí a rozšíření muzejních expozic spojených s tradiční technikou výroby a zdobení skla.
 
Dále bylo schváleno vyhlášení nové výzvy pro projekty cestovního ruchu, u nichž bude možné předložit projektový záměr do 30. června a plnou projektovou žádost do 30. září 2018. Alokace výzvy činí 18,6 milionů EUR. Současně bylo schváleno vyhlášení další výzvy pro projekty destinačního managementu/turistické značky, kde mohou žadatelé předkládat projekty zaměřené na propagaci a zviditelnění turistického potenciálu česko-polského příhraničí. Alokace této výzvy je 4 miliony EUR.
 
Seznam projektů naleznete     zde [PDF, 112.5KB].


Kontakt pro média:
Vilém Frček
Odbor komunikace MMR
E-mail: vilem.frcek@mmr.cz