Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Obec Heřmanov slaví titul Vesnice roku 2017!

Obec Heřmanov slaví titul Vesnice roku 2017!

16.09.2017: Výsledky soutěže Vesnice roku 2017 jsou odtajněny! Titul Vesnice roku získala obec Heřmanov z Kraje Vysočina. Na druhé příčce se umístila obec Lukavice z Pardubického kraje a třetí místo obsadila obec Slavkov ze Zlínského kraje. Vítězové již 23. ročníku byli za účasti ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové slavnostně vyhlášeni v Luhačovicích.

„Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova se v uplynulých třiadvaceti letech stala fenoménem českého, moravského a slezského venkova. Jejím cílem je mimo jiné povzbudit obyvatele obcí k aktivní účasti na rozvoji svého domova, otevřít rozmanitost a pestrost programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam našeho venkova. Děkuji nejen vítězům, ale i všem dalším zúčastněným obcím a už nyní se těším na příští ročník,“ řekla při příležitosti předání cen ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

V letošním roce se do soutěže přihlásilo 213 obcí ze třinácti krajů České republiky. Účastníci byli posuzováni odbornou porotou v několika oblastech. Do finále postoupili ti, kteří zvítězili v krajském kole a získali tak Zlatou stuhu.

V rámci celostátního kola byla již potřetí udělena také „Vesnice roku 2017 – Cena veřejnosti“, kterou vyhlásil předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl. Cena putuje do obce Slavkov ze Zlínského kraje. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová mimo jiné vyhlásila i „koláčovou cenu“ za nejlepší domácí koláče. Tu získala obec Břasy z Plzeňského kraje. Kompletní výsledky soutěže můžete zhlédnout na internetových stránkách www.vesniceroku.cz    .


Finalisté soutěže Vesnice roku 2017:

Břasy                           Plzeňský kraj
Heřmanov                    Kraj Vysočina
Hvožďany                    Středočeský kraj
Kruh                             Liberecký kraj
Křtiny                           Jihomoravský kraj
Libochovany                Ústecký kraj
Lukavice                      Pardubický kraj
Přepychy                     Královéhradecký kraj
Pištín                           Jihočeský kraj
Skalná                         Karlovarský kraj
Slavkov                       Zlínský kraj
Vápenná                      Olomoucký kraj
Větřkovice                    Moravskoslezský kraj


Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz