Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Ministerstvo pro místní rozvoj přivítalo ...

Ministerstvo pro místní rozvoj přivítalo v rámci dne otevřených dveří téměř 1 000 lidí

28.09.2017: Ministerstvo pro místní rozvoj dnes v rámci Dne otevřených dveří navštívilo celkem 976 lidí. Na hosty čekaly nejen komentované prohlídky historické budovy na Staroměstském náměstí, ale i bohatý doprovodný program. Návštěvníky vítala osobně ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Akce se konala u příležitosti Dne české státnosti.
„Jsem nadšená z toho, jak obrovské množství lidí se rozhodlo strávit sváteční den návštěvou našeho ministerstva. Úžasné bylo, že se zajímali nejen o historii naší krásné budovy, ale především se chtěli dozvědět co nejvíce o činnosti Ministerstva pro místní rozvoj. Věřím, že si všichni návštěvníci odnesli krásné zážitky z pestrého doprovodného programu, který jsme společně přichystali,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Návštěvníci, kteří se zúčastnili Dne otevřených dveří, se dozvěděli, na co se Ministerstvo pro místní rozvoj zaměřuje a co je jeho posláním. Také si prohlédli pozoruhodné prostory hlavní budovy, která se nachází v historickém centru Prahy na Staroměstském náměstí.

Prohlídková trasa zahrnovala foyer budovy, velkou zasedací místnost, kancelář a salonek ministryně a také Akademii veřejného investování. Právě zde, v nově zrekonstruovaných prostorách, na návštěvníky čekal bohatý program připravený ve spolupráci s obcemi zapojenými do prestižní soutěže Vesnice roku. Návštěvníci mohli mj. ochutnat české, moravské a slezské krajové speciality či se pobavit při vystoupení tanečních a pěveckých skupin.


   

  

Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz