Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > MMR podpoří turistické trasy pro ...

MMR podpoří turistické trasy pro vozíčkáře, soutěž Zlatý erb či platformu Naše regiony

11.08.2017: Tyto a další projekty získají v letošním roce dotace. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová rozdělí mezi dalších 16 nestátních neziskových organizací téměř 7,5 milionu Kč.
Tyto a další projekty získají v letošním roce dotace. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová rozdělí mezi dalších 16 nestátních neziskových organizací téměř 7,5 milionu Kč.

„Každoročně podporujeme nestátní neziskové organizace, jejichž aktivity jsou spjaty s pestrou agendou Ministerstva pro místní rozvoj. V rámci minulé výzvy však bohužel velké množství žádostí nesplnilo formální kritéria. Rozhodla jsem se proto pro vyhlášení druhé výzvy, která byla nyní vyhodnocena. Těší mě, že se nestátní neziskové organizace již vyvarovaly zbytečných chyb a můžeme tak podpořit zajímavé projekty. Jedná se například o tři programy zaměřující se na zlepšení života a podmínek pro vozíčkáře. Ovšem i další projekty jsou velmi důležité, jelikož rozvíjejí jak život jednotlivců, tak celého regionu,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Druhá výzva na podporu nestátních neziskových organizací byla zaměřena na oblast „Podpory a ochrany veřejného zájmu na úseku bezbariérového užívání staveb“ a „Udržitelný rozvoj regionů, měst a obcí“. Žádosti se mohly předkládat od 15. května do 12. června 2017. Celkově bylo podáno 26 žádostí o dotaci v celkové výši 16 milionů Kč. MMR poskytne dotaci o objemu téměř 7,5 milionu korun.

Seznam schválených žádostí je uveřejněn     zde [PDF, 137.01KB].

V první výzvě, která byla vyhodnocena letos na jaře, získalo 32 nestátních neziskových organizací více než 184 milionů Kč.

Kontakty pro média:
Ing. Vilém Frček, DiS.
e-mail:
vilem.frcek@mmr.cz