Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Karla Šlechtová se setkala s předsedou ...

Karla Šlechtová se setkala s předsedou Komise Rady Asociace krajů hejtmanem Josefem Bernardem

30.08.2017: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se dnes v dopoledních hodinách setkala s předsedou Komise Rady Asociace krajů ČR pro regionální rozvoj, zemědělství a venkov Josefem Bernardem. Ministryně během jednání informovala o záměru posilovat národní programy zaměřené na podporu prioritních oblastí pro území např. pro rekonstrukci místních komunikací či podpoře v bydlení. Chce také zapojit kraje do přípravy programového období po roce 2020. V této souvislosti informovala o již probíhajících aktivitách MMR v oblasti přehodnocení územních statistických jednotek, tzv. NUTS.
„V regionech jsou rozsáhlé venkovské oblasti, proto je třeba starostkám a starostům pomoci s financováním. Pana předsedu jsem právě o těchto možnostech informovala, zároveň jsem informovala o stavu vyjednávání o státním rozpočtu. Rovněž jsem doporučila, aby všichni členové Komise Asociace krajů pro regionální rozvoj a zároveň Regionálních stálých konferencí  byli aktivní a přispívali do diskuse k projednávaným tématům a přenášeli získané informace směrem do území,“ uvedla k jednání ministryně Karla Šlechtová.
 
Mezi hlavními tématy setkání ministryně Karly Šlechtové s předsedou Komise Rady AKČR Josefem Bernardem byly národní programy a dotační tituly Ministerstva pro místní rozvoj a jejich potřeba v krajích. Ministryně dále informovala i o tvorbě Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+, ve které je i jeden z hlavních cílů aktivně zapojit kraje a prohloubit komunikaci s regiony prostřednictvím Regionálních stálých konferencí, jež sdružují hlavní aktéry regionálního rozvoje v daném kraji. Došlo i na otázku čerpání evropských dotací a budoucí aktivní zapojení krajů.

 


Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz