Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Karla Šlechtová dnes navštívila ...

Karla Šlechtová dnes navštívila nemocnici ve Stodu a ocenila projekt na zlepšení návazné péče

29.09.2017: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová dnes (29.9.) navštívila v Plzeňském kraji nemocnici ve Stodu. Ta získala z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) téměř 38 milionů korun, díky kterým dojde k modernizaci většiny přístrojů, sloužící k návazné péči. V pondělí bude na své cestě pokračovat.
„Je nutné v naší zemi zvýšit kvalitu zdravotnictví a projekt Stodské nemocnice je ukázkou, jak by to mělo vypadat. Rozumné investice do zdravotnictví a nemocnic rozhodně mají smysl a jsou potřeba,“ uvedla při návštěvě nemocnice Karla Šlechtová.
 
Během návštěvy Stodské nemocnice se ministryně Karla Šlechtová setkala s ředitelem Alanem Sutnarem. Byly jí prezentovány především pracoviště sloužící k návazné péči pacientů, která budou díky dotaci ve výši téměř 38 milionů korun z Integrovaného regionálního operačního programu modernizována.
 
V pondělí 2. října pak ministryně Karla Šlechtová bude pokračovat v prohlídce projektů, které byly podpořeny dotací z IROP. Svoji návštěvu zahájí ráno v 8 hodin v Církevním gymnáziu Plzeň, kde se IROP spolupodílí poskytnutím dotace téměř 11 milionů korun na zkvalitnění vzdělávání a zajištění bezbariérového přístupu. Poté si ve Fakultní nemocnici Plzeň prohlédne oddělení, které díky dotacím z evropských fondů v částce 489 milionů korun získají moderní vizáž a dojde k modernizaci lékařského vybavení. Program pak ukončí odpoledne při prohlídce domu s bytem Oskara Semlera patřící Západočeské galerii v Plzni, na jehož rekonstrukci a vytvoření expozice s depozitářem bylo poskytnuto 28 milionů korun.
 
Program ministryně Karly Šlechtové 2. října 2017:
 
·         8.00 hod  – návštěva Církevního gymnázia Plzeň, Mikulášské náměstí 15, 326 00 Plzeň    
 
·         10.00 – 13.00 hod – návštěva Fakultní nemocnice Plzeň, E. Beneše 13, 305 99 Plzeň    
 
·         14.00 – návštěva Západočeské galerie v Plzni, Klatovská 110 – vila Oskara Semlera    


  

  


Kontakt pro média na místě:
Veronika Vároši
mobil: +420 734 360 704