Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Karla Šlechtová: Více než 300 milionů ...

Karla Šlechtová: Více než 300 milionů korun na podporu bydlení

16.10.2017: Nové komunitní domy pro seniory, pečovatelské byty nebo dotační titul bytové domy bez bariér. Na tyto projekty jsou určeny finance z výzvy programu Podpora bydlení, kterou právě vyhlásila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Připraveno je více než 300 milionů korun. Ukončení podávání žádostí o dotaci je 5. ledna 2018.
„Zejména našim seniorům a hendikepovaným spoluobčanům musíme pomáhat. Vyhlašuji proto i tento rok program na podporu bydlení s alokací více než 300 milionů korun. Zaměřuje se především na podporované byty, přičemž z toho je 60 milionů korun připraveno pro projekty bytových domů bez bariér,uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Díky dotaci vzniknou podporované byty na celém území České republiky. Sloužit budou k poskytování sociálního bydlení pro osoby v ekonomicky neaktivním věku – seniory a pro osoby, které mají ztížený přístup k bydlení v důsledku jejich nepříznivé sociální situace způsobenou věkem nebo zdravotním stavem. V případě komunitních domů pro seniory je možné získat nájemní smlouvu i v průběhu části ekonomicky aktivního života, protože věkový limit je snížen na 60 let.
 
Cílem podpory podprogramu Bytové domy bez bariér je pak zkvalitnění bytu odstraněním bariér při vstupu do domu a do výtahu a výstavbou výtahů v domech, které jím nejsou a nebyly vybaveny a u kterých jsou k tomu stavebně technické předpoklady.
 
K vyhlášené výzvě se budou v termínu 12. a 14. prosince 2017 konat v prostorách AVI (Akademie veřejného investování v budově Ministerstva pro místní rozvoj) bezplatné semináře pro žadatele.
 
Více informací zde.Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz