Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Karla Šlechtová: SFRB poskytl přes 1,2 ...

Karla Šlechtová: SFRB poskytl přes 1,2 miliardy korun na podporu bydlení v ČR

29.03.2017: Vláda na svém dnešním jednání schválila Výroční zprávu o činnosti Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB), kterou předložila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Oproti schválenému rozpočtu byly překročeny jeho příjmy téměř o sedm procent.
„Podpora v oblasti bydlení je naší dlouhodobou prioritou. Celkem tak Fond občanům České republiky poskytl finanční prostředky ve výši 1,262 miliard korun,“ říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Příjmy Fondu činí 1 024,55 mil. Kč, což je o 6,95 % více, než se předpokládalo. Toto překročení vzniklo inkasem mimořádných splátek k úvěrům a vrácením dotací poskytnutých v předchozích letech.
  
Státní fond rozvoje bydlení poskytl v minulém roce žadatelům zvýhodněné úvěry ve výši 389,21 mil. Kč a podpořil bydlení mladých do 36 let zvýhodněnými úvěry ve výši 20,04 mil. Kč. V rámci výdajů dále vyplatil úrokové dotace ze smluv uzavřených v předchozím programu na modernizaci bytových domů Panel ve výši 829,69 mil. Kč a 23,80 mil. Kč dotací mladým lidem při narození dítěte dle podmínek dřívějšího programu podpory bydlení pro mladé.
 
Výroční zpráva a účetní závěrka SFRB za rok 2016 byly řádně projednány a schváleny 21. února 2017 dozorčí radou SFRB. Dokumenty budou následně předloženy ke schválení sněmovně Parlamentu ČR.
Kontakty pro média:
Vilém Frček
Odbor komunikace
E-mail: vilem.frcek@mmr.cz