Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > MMR zdůrazňuje, že přes stupňující se ...

MMR zdůrazňuje, že přes stupňující se tlak provozovatelů e-tržišť bude NEN pokračovat dál

30.05.2017: Ministerstvo pro místní rozvoj zdůrazňuje, že přes snahu soukromých provozovatelů e-tržišť všemi prostředky napadat Národní elektronický nástroj (NEN) bude NEN pokračovat dál. Ministerstvo upozorňuje, že na pohrůžky právních kroků odpoví adekvátním způsobem, protože nedovolí ohrožení ostatních infrastruktur státu.
Česká republika, tak jako ostatní členské státy, je vázána směrnicí 24/2014 EU elektronizovat veřejné zakázky prostřednictvím Národního elektronického nástroje. K jeho vzniku se zavázala Vláda ČR vládním usnesením už v roce 2011.  
 
Vláda bude o podmínkách využívání elektronického systému zadávání zakázek rozhodovat v nejbližší době. MMR předloží dvě varianty. Dotování soukromých systémů na základě koncesních smluv, které stojí MMR  desítky milionů ročně, však skončí k 30. 6. 2017. Ukončením koncesní smlouvy MMR také přestane být správcem těchto tržišť.
 Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz