Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Díky IROP vzniknou nová pracovní místa ...

Díky IROP vzniknou nová pracovní místa pro znevýhodněné osoby na trhu práce

10.04.2017: Schválený projekt z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) vytvoří okrese Svitavy patnáct nových pracovních míst pro zajištění chodu sociálního podniku. Díky tomu získá práci osm osob znevýhodněných na trhu práce, ať už se jedná o zdravotně postižené nebo dlouhodobě či opakovaně nezaměstnané.
Řešení problému obtížné zaměstnatelnosti osob znevýhodněných na trhu práce v okrese Svitavy tak dostalo schválením dotace zelenou. Díky uvolněným financím bude personálně i produkčně rozšířena kapacita sociální firmy Broome, s.r.o. Vznikne její divize v Bystrém u Poličky, která se bude zabývat novou službou třídění a cenění použitého textilu, obuvi a oděvních doplňků v rozsahu 25 500 kg přetříděného zboží měsíčně. Pro tyto účely byla pořízena nevyužívaná hala v Bystrém, jež se bude rekonstruovat a následně získá potřebné vybavení.
 
Při hledání zaměstnanců sociální podnik navázal na intenzivní spolupráci s Domovem na zámku Bystré, jenž poskytuje pobytové, terénní a ambulantní sociální služby osobám se zdravotním postižením, s mentálním a kombinovaným postižením a jejímž cílem je zvyšování samostatnosti a nezávislosti svých klientů na sociálních službách. Předpokládané ukončení projektu je 30. června 2018.


Kontakty pro média:
Vilém Frček
Odbor komunikace
E-mail: vilem.frcek@mmr.cz