Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Dalších 25 milionů na podporu obnovy a ...

Dalších 25 milionů na podporu obnovy a rozvoje venkova

31.05.2017: Ministerstvo pro místní rozvoj uvolnilo prostředky na financování náhradních projektů v podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova ve výši více než 25 milionů Kč. Dotace poputují především na obnovu místních komunikací.
„Tato 5 % rezerva, která je určená ke krytí mimořádně vzniklých požadavků, se každoročně uvolňuje v průběhu roku tak, aby ve státním rozpočtu běžného roku nezbývaly nedočerpané prostředky. Akce budou financovány podle pořadí schváleného seznamu do výše uvolněných prostředků,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Uvolněná částka v celkové výši 25 292 135 Kč půjde například do Mořice na obnovu komunikace Za zámkem, na opravu místní komunikace v Srubech, do Nové Hvězdlice na obnovu místní komunikace k hasičce. Přehled všech náhradních a schválených projektů je uveden zde. V tomto pořadí budou také náhradní akce osloveny.Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz

Připojené soubory