Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > Blíží se konzultační den MMR k bytové ...

Blíží se konzultační den MMR k bytové problematice

17.01.2017: Ministerstvo pro místní rozvoj na základě dosavadních zkušeností nadále pořádá bezplatné konzultační dny zaměřené na metodicko-poradenskou činnost, a to zejména pro obce jako vlastníky bytového fondu, městské a krajské úřady, další organizace a orgány i občany. Další konzultační den proběhne v úterý 7. února 2017 v jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj.
V jednacím sále Akademie veřejného investování Ministerstva pro místní rozvoj (bývalé Černé divadlo), Pařížská ul. č. 4, Praha 1, se uskuteční v úterý 7. února 2017 od 10.00 hodin pravidelný Konzultační den Ministerstva pro místní rozvoj k bytové problematice. Předpokládaná doba trvání je do 12.00 hod. Konzultační dny se průřezově týkají problematiky bydlení, správy a provozu bytového fondu včetně nájmu bytů a nebytových prostor, vlastnictví bytů a souvisejících právních otázek. 
 
Dne 7. února 2017 bude konzultační den na vyžádání věnován především tématům týkajícím se vyhlášky č. 269/2015 Sb., o rozúčtování nákladů na vytápění a společnou přípravu teplé vody pro dům, a to takto:

Program:
 
  1. Stanovení správné výše poměru základní složky nákladů na vytápění v zúčtovací jednotce – Ing. Miroslav Moravec, zástupce právního oddělení odboru politiky bydlení MMR.
  2. Rozúčtování nákladů na vytápění v zúčtovací jednotce – Ing. Miroslav Moravec, zástupce právního oddělení odboru politiky bydlení MMR.
  3. Rozúčtování nákladů na vytápění v zúčtovací jednotce v případech paušálních plateb – Ing. Miroslav Moravec, zástupce právního oddělení odboru politiky bydlení MMR.
  4. Měřiče tepla versus indikátory vytápění při rozúčtování nákladů na vytápění
    - Ing. Miroslav Moravec, zástupce právního oddělení odboru politiky bydlení MMR.
  5. Případné odpovědi na právní dotazy – JUDr. Pavla Schödelbauerová, vedoucí právního oddělení odboru politiky bydlení MMR.
Dopravní spojení: nejlépe tramvají č. 2, 17 a 18 – zastávka Staroměstská, případně metro trasa A (stanice Staroměstská) nebo trasa B (stanice Můstek). Také je vhodné dopravní spojení autobusem č. 194 – zastávka Staroměstské náměstí.
Pro veřejnost je do Akademie veřejného investování (AVI) zřízen také bezbariérový přístup Pařížskou ulicí č. 6. Pro případ takového přístupu je nutné předem upozornit kontaktní osobu konzultačních dnů paní Olgu Oharkovou, e-mail: olga.oharkova@mmr.cz, tel.: 224 86 4717.

Účast na konzultačních dnech je zcela dobrovolná; závisí na potřebě informací týkajících se výše uvedených okruhů a je bezplatná, není třeba se předem registrovat či objednávat. Podněty týkající se programu konzultačních dnů zasílejte, prosím, na paní Olgu Oharkovou, e-mailová adresa: olga.oharkova@mmr.cz.


 

Kategorie:

Články