Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2017 > 66 milionů Kč na opravu mostů a silnic ...

66 milionů Kč na opravu mostů a silnic, které byly zničeny přírodní pohromou

07.04.2017: Více než 66 milionů rozdělila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová mezi 39 postižených obcí v rámci programu Obnova obecního a krajského majetku po živelních pohromách v roce 2016. Obce se tak dočkají potřebných financí na výdaje, s nimiž v rozpočtu nepočítaly.
„Pomoc obcím, které postihla přírodní pohroma, patří mezi naše priority. Na rekonstrukce obecního majetku se totiž musejí vyčlenit nečekané částky z rozpočtů na úkor jiných potřebných projektů. Právě to se dotacemi snažíme eliminovat,“ říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Ministerstvo pro místní rozvoj evidovalo 78 žádostí, přičemž dotace v celkové výši 66, 3 milionu získalo 45 z nich. Hned několika rekonstrukcí se díky podpoře MMR dočkají především obce ve Zlínském kraji, které vloni postihly silné přívalové deště. Opravena tak bude například komunikace v centru obce Hošťálková za 6, 3 milionu Kč a komunikace včetně mostu v Kateřinici za více než 6 milionů Kč.

Seznam poskytnutých dotací naleznete zde


Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz