Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2016 > Výbory PSP podpořily nový zákon o ...

Výbory PSP podpořily nový zákon o zadávání veřejných zakázek

14.01.2016: V týdnu od 11. 1. 2016 byl návrh nového zákona o zadávání veřejných zakázek projednáván ve výborech Poslanecké sněmovny ČR. Návrh prošel Podvýborem pro podnikatelské prostředí Hospodářského výboru a Hospodářským výborem, Výborem pro veřejnou správu a regionální rozvoj a Ústavně-právním výborem. Podvýbor i všechny tři výbory návrh zákona podpořily. Zároveň byly ze strany výborů podpořeny pozměňovací návrhy, které budou projednány na plénu sněmovny.

Jednání na všech sněmovních výborech byla velmi intenzivní, ale zároveň také velmi korektní a přínosná pro další kultivaci prostředí veřejných zakázek v České republice. Nový zákon je klíčovou normou pro hospodářský růst a tomu odpovídá také hloubka projednávání. Jsem velmi ráda, že všechny výbory zákon podpořily. Připravujeme se na projednávání návrhu zákona ve druhém a třetím čtení,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

 

V úterý 12.1. byl zákon prezentován na  Podvýboru pro podnikatelské prostředí Hospodářského výboru. Ve středu proběhlo celodenní projednávání na výjezdním zasedání Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj ve Vsetíně, kterého se zúčastnila také ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Debata byla velmi otevřená, předmětem diskuse byla zejména témata týkající se sociálních aspektů veřejných zakázek, dále otázka změn smlouvy na veřejnou zakázku. Ještě ve středu odpoledne byl návrh zákona projednán také v Hospodářském výboru a konečně dnes ve čtvrtek 14. 1. 2016 v Ústavně-právním výboru.
Kontakt pro média:
Ing. Vilém Frček, DiS.
Odbor komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
tel: +420 224 861 445
mobil: +420 724 639 428
e-mail:vilem.frcek@mmr.cz