Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2016 > V Kašavě je veselo. Ministryně Šlechtová ...

V Kašavě je veselo. Ministryně Šlechtová ocenila vítěze soutěže Vesnice roku

29.10.2016: Na Návsi v obci Kašava, ležící ve Zlínském kraji, dnes v odpoledních hodinách proběhlo slavnostní ocenění vítězů soutěže Vesnice roku 2016. Všem finalistům pogratulovala i ministryně Karla Šlechtová.
„Soutěž Vesnice roku se v uplynulých letech stala fenoménem českého, moravského a slezského venkova a každoročně ukazuje, že venkov není jen jeden, ale můžeme ho vnímat v mnoha podobách. Touto soutěží tak chceme povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova, ale také vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a občanů, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci. Závěrem si dovolím pogratulovat všem letošním finalistům a popřát jim, aby si vítězství užili a výhry investovali do další rozvoje obce,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Ministryně Karla Šlechtová se v sobotu odpoledne zúčastnila slavnostního předávání ocenění vítězům soutěže Vesnice roku 2016. Po úvodních slovech nastalo samotné předávání cen i v podobě finančních odměn, a to v rámci dotačníího titulu Ministerstva pro místní rozvoj s názvem soutěž Vesnice roku. Akce se konala v Kašavě, která letošní ročníK vyhrála.  
Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova je každoročně vyhlašována již od roku 1995. 


                  

                  


Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Ředitelka oboru komunikace MMR
+420 734 360 704,  e-mail: veronika.varosi@mmr.cz