Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2016 > Ministryně Šlechtová na kongresu v ...

Ministryně Šlechtová na kongresu v Berlíně vyzdvihla význam kultury a cestovního ruchu v evropských městech

08.12.2016: V těchto dnech se v německém hlavním městě Berlíně koná kongres s názvem „Evropská města a jejich dědictví“. Ministryně Šlechtová v jednom z úvodních projevů hovořila o významu kultury a cestovního ruchu pro rozvoj měst. Spolupráce mezi zeměmi a nové trendy povedou k rozvoji evropských měst.
„Kultura a cestovní ruch mají mezi sebou silné vazby a jsou prostředkem k vzájemnému posilování spolupráce a podpory mezi evropskými státy, které mají mnoho společných trendů a zásad. Je třeba se zabývat vývojem našich měst a kvalitou jejich infrastruktury a služeb při vytváření podmínek příznivých pro rozvoj cestovního ruchu,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. 

V pořadí již druhý kongres „Evropská města a jejich dědictví“ je zaměřen na urbánní politiku. Ministryně Šlechtová ve svém projevu hovořila o městském rozvoji, kultuře a cestovním ruchu a představila integrované nástroje pro rozvoj měst využívané v České republice. Zahájila tak debatu nad budoucností evropských měst v moderní době.
Poté se ministryně Šlechtová sešla s náměstkem ministra životního prostředí panem Guntherem Adlerem, s nímž diskutovali nad vyhodnocením výsledků pracovní cesty na summit OSN Habitat III v Ekvádoru, která proběhla v říjnu 2016, a přeshraniční spolupráci mezi oběma státy. Došlo i na návštěvu zahraničního zastoupení CzechTourismu v Berlíně.

                
 
                       

Kontakty pro média:
Veronika Vároši
Ředitelka odboru komunikace MMR
E-mail: veronika.varosi@mmr.cz