Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2016 > Ministryně Šlechtová bude jednat s ...

Ministryně Šlechtová bude jednat s čínským ministrem o investicích pro české kraje

29.03.2016: Během návštěvy prezidenta Čínské lidové republiky na Pražském hradě se ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová setká s ministrem obchodu Čínské lidové republiky Gao Huchengem. Tématem jejich jednání budou atraktivní možnosti pro čínské turisty v naší zemi, možné investiční příležitosti v krajích České republiky a vyvrcholením by měl být podpis společného memoranda.
„Písemně jsem oslovila hejtmany s žádostí o vytipování možných projektů v oblasti cestovního ruchu pro čínské investice. Konkrétní projekty přišly z Moravskoslezského, Ústeckého, Jihomoravského a Pardubického kraje. Jsem připravena o nich dnes jednat s čínským ministrem obchodu, se kterým také podepíši vzájemné memorandum,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
  
Memorandum o porozumění o posílení investiční spolupráce se bude týkat zejména turistické infrastruktury. Jeho cílem je poskytnout institucím a podnikům vodítko pro rozvoj investiční spolupráce v oblasti turistické infrastruktury, včetně rozvoje a plánování, stavby, provozu a financování.
 
„Věřím, že naše spolupráce výrazně přispěje k příjezdu vyššího počtu turistů do České republiky a především k jejich spokojenosti se službami, které jim budou v České republice poskytovány,“ dodala ministryně Karla Šlechtová.
 
V posledních letech dochází k nárůstu příjezdů čínských turistů do České republiky. Svým počtem téměř 300 tisíc turistů za rok 2015 se řadí na 8. místo z příjezdových zemí. K tomuto stavu jistě nemalou měrou přispívá fakt, že Česká republika patří mezi TOP 10 nejbezpečnějších destinací světa. Roste zároveň i počet českých turistů, kteří si jako destinaci vybírají Čínskou lidovou republiku. Vyjíždí tam ročně v průměru 21 tisíc turistů z České republiky.
 
Zvyšující se počet čínských turistů přijíždějících do ČR je velkou výzvou nejen pro Ministerstvo pro místní rozvoj, ale i pro další aktéry na poli příjezdového cestovního ruchu. Je třeba neustále zvyšovat atraktivitu České republiky pro zahraniční návštěvníky nejen z Čínské lidové republiky a dále posilovat konkurenceschopnost ČR.Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Vedoucí tiskového oddělení Ministerstva pro místní rozvoj
+420 734 360 704,  e-mail: veronika.varosi@mmr.cz