Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2016 > MMR pomáhá zadavatelům, zejména obcím a ...

MMR pomáhá zadavatelům, zejména obcím a městům, při zadávání projektů na dopravní a technickou infrastrukturu

27.05.2016: Ministerstvo pro místní rozvoj zadalo v loňském roce Ústavu územního rozvoje zpracovat publikaci „Průměrné ceny dopravní a technické infrastruktury“. Tato publikace má za cíl zejména usnadnění orientace v oblasti financování infrastruktury.
„Velmi jsem ocenila zpracovaný materiál a současně jsem jej doporučila v maximální míře využít v rámci ministerstva zejména při tvorbě metodik. Věřím také, že materiál bude významným podkladem pro zadavatele veřejných zakázek v oblasti technické a dopravní infrastruktury, zejména pak pro obce a města,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Obsah publikace je zaměřen na široké spektrum problémů od zemních prací, nakládání s pitnou i odpadní vodou, přes zásobování elektrickou energií, zásobování plynem, rozvody veřejného osvětlení, obecního rozhlasu a elektronické komunikace, místní komunikace až po veřejnou zeleň. Obsažné a zároveň přehledné zpracování umožňuje rychlou orientaci v problematice.
 
Publikaci se dostalo uznání i od České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT). „Rád bych prostřednictvím paní ministryně poděkoval Ústavu územního rozvoje za internetovou publikaci Průměrné ceny dopravní a technické infrastruktury. Odezva členů naší Komory je velmi pozitivní, obdrželi jsme z úrovně ministerstva přehled rozpočtových nákladů na stavební části objektu. Publikace pomůže při realizaci obecní infrastruktury, tvorbě projektů a bude určitě užitečným zdrojem dat pro tuto činnost,“ uvedl předseda ČKAIT Pavel Křeček.
 
Publikace je volně dostupná veřejnosti zde    . Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Vedoucí tiskového oddělení Ministerstva pro místní rozvoj
+420 734 360 704,  e-mail: veronika.varosi@mmr.cz