Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2016 > Karla Šlechtová na Dnu malých obcí

Karla Šlechtová na Dnu malých obcí

08.11.2016: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová vystoupila na 46. ročníku konference s názvem „Den malých obci“. Akce se koná na podporu komunikace mezi zástupci obcí a měst a představitelů státní správy.
„Podpora malých obcí je jednou z priorit našeho resortu. Naším cílem je udržet a dále rozvíjet odpovídající kvalitu života pro jejich občany. Jsem si vědoma, že starostům zejména těchto obcí je třeba pomáhat s řešením nejpalčivějších problémů, ať už jde o veřejnou infrastrukturu nebo aktivity vedoucí k udržení mladých lidí na venkově,“ uvedla ministryně Karla Šlechtová.
 
Konferenci s názvem „Den malých obcí“ organizuje časopis Obec a finance ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR, Sdružením místních samospráv ČR a Spolkem pro obnovu venkova ČR. Ministryně Šlechtová na akci představila národní dotační programy, které každoročně vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj s cílem podpořit konkurenceschopnost regionů v ČR. 
 
Den malých obcí je odborná konference s doprovodnou výstavou určená starostkám, starostům a ostatním zástupcům měst a obcí, kteří chtějí získat od představitelů státní správy aktuální informace zejména z oblasti financování, dopravní obslužnosti, dotační politiky a dalších. Koná se dvakrát ročně vždy na dvou místech – v Čechách a na Moravě.      
Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Ředitelka oboru komunikace MMR
+420 734 360 704,  e-mail: veronika.varosi@mmr.cz