Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2016 > Karla Šlechtová: Cestovní ruch oživí ...

Karla Šlechtová: Cestovní ruch oživí čínské investiční aktivity

26.10.2016: Ministryně Karla Šlechtová dnes zahájila seminář, který se věnoval česko-čínské spolupráci v oblasti investic do cestovního ruchu. Akci pořádala Čínská asociace mezinárodních kontraktorů ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu České republiky za přispění Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Ministerstva obchodu ČLR.
„Již v minulosti podepsané memorandum o porozumění a posílení investiční spolupráce mezi oběma ministerstvy se týkalo zejména infrastruktury cestovního ruchu. Jeho cílem je poskytnout institucím a podnikům vodítko pro rozvoj investiční spolupráce v oblasti turistické infrastruktury, včetně rozvoje a plánování, stavby, provozu a financování. Dnešní seminář přispěje jednak k přílivu čínských investic k nám a také k podpoře cestovního ruchu,“ uvedla ministryně Šlechtová.

Cílem tohoto semináře je poskytnout platformu pro setkání mezi českými a čínskými podnikateli, mezi investory a projekty, a posílit tak infrastrukturu cestovního ruchu. Seminář si dále kladl za cíl prohloubit česko – čínské obchodní a ekonomické vztahy a představit potencionální investiční projekty, které by přilákaly další investice do České republiky. Slavnostního zahájení se zúčastnila i ministryně Šlechtová.  

Na semináři měli své zastoupení a prezentace mimo jiné Ministerstvo průmyslu a obchodu, Magistrát hl. města Prahy, a z regionů pak kraje Jihomoravský, Ústecký, Jihočeský, Olomoucký, Zlínský, Jihočeský a kraj Vysočina. Doplili je zástupci projektů z oblasti sklářství, lyžařské turistiky a využití historické památky pro cestovní ruch. Z čínských hostů se mimo pořádající Čínskou asociaci mezinárodních kontraktorů představily také společnosti CEFC, pražská pobočka Bank of China a CITIC Construction.
 
V posledních letech dochází k nárůstu příjezdů čínských turistů do České republiky. Svým počtem téměř 300 tisíc turistů za rok 2015 se řadí na 8. místo z příjezdových zemí. K tomuto stavu jistě nemalou měrou přispívá fakt, že Česká republika patří mezi TOP 10 nejbezpečnějších destinací světa. Roste zároveň i počet českých turistů, kteří si jako destinaci vybírají Čínskou lidovou republiku. Vyjíždí tam ročně v průměru 21 tisíc turistů z České republiky.


       


Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Ředitelka oboru komunikace MMR
+420 734 360 704,  e-mail: veronika.varosi@mmr.cz