Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2016 > Část Chanova zmizí: Ministryně Šlechtová ...

Část Chanova zmizí: Ministryně Šlechtová zahájila demolice chátrajících budov

24.11.2016: Ministryně Karla Šlechtová se dnes zúčastnila zahajovací etapy demolice dvou budov na sídlišti Chanov. Dva panelové domy chátraly a postupně se plnily odpadky. Město Most, které dostalo finanční podporu z programu Ministerstva pro místní rozvoj v celkové výši přes 3 miliony korun, plánuje po zbourání na místě vybudovat park.
„Vracím se na místo, které jsem navštívila již v dubnu letošního roku, abych se přesvědčila, že práce na demolici chátrajících panelových domů jsou v plném proudu. V tuto chvíli si ani nedokážu představit, že tu za pár měsíců bude vybudovaný park. Zdejšímu prostředí to rozhodně prospěje,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Ministerstvo pro místní rozvoj letos přispěje na celkem 27 demolic v celkové výši téměř 69 milionů korun. Dotace pomohou obcím s řešením vylidněných a zdevastovaných budov, které dříve sloužily pro bydlení, rekreaci nebo ubytovací zařízení a nachází se v nevyhovujícím technickém stavu. Demolice budov již proběhly například v Kralupech nad Vltavou, Chodově nebo Podbořanech. Bourání dvou panelových domů, z nichž jeden je čtyřpodlažní a druhý sedmipodlažní, by mělo být dokončeno do konce letošního roku.
 
Výzva z podprogramu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách na rok 2017 je již vyhlášena. Obce mohou své žádosti posílat do 30. 12. 2016. Více informací zde.


      

Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Ředitelka oboru komunikace MMR
+420 734 360 704,  e-mail: veronika.varosi@mmr.cz