Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2016 > Až čtyřikrát větší zájem o podporu ...

Až čtyřikrát větší zájem o podporu středních a vyšších odborných škol z IROP. Šlechtová chce vyhovět kvalitním projektům

28.11.2016: Před nedávnem byl ukončen příjem žádostí ve výzvách Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) na podporu infrastruktury středních a vyšších odborných škol. Na projekty v území obcí s rozšířenou působností se sociálně vyloučenými lokalitami zaznamenalo Ministerstvo pro místní rozvoj téměř čtyřnásobně větší zájem, než představovala alokovaná částka. Ministryně Šlechtová chce vyhovět kvalitním projektům případným zvýšením alokace ukončených výzev.
„Těší nás velký zájem o tyto výzvy a ukazuje se, že žadatelé z této oblasti skutečně jeví zájem o naši podporu. V případě velkého množství kvalitních projektů, které splní podmínky hodnocení, budeme uvažovat o zvýšení alokace výzvy na úkor výzev pro dané aktivity, plánované v roce 2017,“ říká ministryně Karla Šlechtová.
 
Ve výzvě č. 32 „Infrastruktura středních škol a vyšších odborných škol“  bylo předloženo 46 projektů ve finančním objemu 623 mil Kč. Objem předložených žádostí, které vstoupí do hodnocení, přesáhl alokaci výzvy o 230 mil. Kč, tedy více než jeden a půl násobný převis. Ve výzvě č. 33 „Infrastruktura středních škol a vyšších odborných škol v sociálně vyloučených lokalitách (SVL)“ bylo předloženo 253 projektů ve finančním objemu 3,6 mld. Kč (téměř čtyřnásobný převis). Objem žádostí tak přesáhl alokaci výzvy téměř o 2,7 mld. Kč.

Aktivita „Infrastruktura středních škol a vyšších odborných škol“ je zaměřena zejména na výstavbu a modernizaci  středních a vyšších odborných škol ve vazbě na klíčové kompetence (tj. cizí jazyky, přírodní vědy, technické a řemeslné obory, práce s digitálními technologiemi), na nákup potřebného vybavení s vazbou na klíčové kompetence a doprovodného zajištění vnitřní konektivity školy.

Další alokace pro regionální vzdělávání, SŠ a VOŠ je vyčleněna ve výzvách ITI a IPRÚ. Informace o těchto výzvách je k dispozici na webu IROP na odkazu Harmonogram výzev 2016 a 2017 k 27. 10. 2016.

Kontakt pro média:
Ing. Veronika Vároši
Ředitelka oboru komunikace MMR
+420 734 360 704,  e-mail: veronika.varosi@mmr.cz