Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2015 > Vřelého přivítání se Karla Šlechtová ...

Vřelého přivítání se Karla Šlechtová dočkala i na Vysočině, odvděčila se pochvalou

04.11.2015: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová nezahálí a po včerejší návštěvě Zlínského kraje dnes zamířila do Kraje Vysočina. V regionu, jenž je považován za samotný střed České republiky, nechybělo setkání se zástupci kraje a došlo i na prohlídku jihlavské nemocnice.
„Kraj Vysočina je vzorovým příkladem zapojení představitelů místních samospráv do rozvojových projektů, což se ukazuje na malebnosti a přitažlivosti venkova s bohatým společenským a spolkovým životem. Na rozvoji aktivních svazků obcí a místních akčních skupin musíme nadále pracovat ve všech krajích po celé České republice,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Právě aktivní přístup představitelů samospráv a místních akčních skupin bylo jedním z hlavních témat jednání Karly Šlechtové jak se starosty obcí, primátorem Jihlavy, tak s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem. Došlo také na pochvalu za vytvoření Regionální stálé konference. „Jsem ráda za všechny věcné dotazy, které padaly k novému zákonu o zadávání veřejných zakázek, k novele stavebního zákona, ale také Integrovanému regionálnímu operačnímu programu,“ doplnila ministryně Šlechtová.

V odpoledních hodinách navštívila ministryně pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava. Ta díky finanční podpoře z Integrovaného operačního programu rozšířila stávající kapacity a pořídila zdravotnické prostředky a příslušenství na léčení onkologického onemocnění. Jedná se například o nový přístroj magnetické rezonance o takové síle magnetického pole, který je vůbec první svého druhu v Kraji Vysočina.


Kontakt pro média:
Ing. Vilém Frček, DiS.
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
tel: +420 224 861 445
mobil: +420 724 639 428
e-mail:vilem.frcek@mmr.cz