Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2015 > Turisté z asijských zemí jsou pro ČR ...

Turisté z asijských zemí jsou pro ČR velkým potenciálem

11.11.2015: Na půdě velvyslanectví Kazachstánu se dnes (11. 11. 2015) setkala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová s více než desítkou představitelů asijských zemí. Hlavním tématem byl především cestovní ruch.
„Cestovatelé ze zemí, které patří z hlediska příjezdové turistiky zatím spíše k menšině, skýtají velký potenciál. Zejména pro naše regiony jsou šancí k větší prosperitě,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.   
 
Během pracovního oběda se ministryně Šlechtová setkala s celkem devíti velvyslanci, třemi Chargé d´Affaires a jedním ministerským radou. S diplomaty ze zemí Dálného východu, Střední Asie a Středního a Blízkého východu jednala zejména o problematice cestovního ruchu.
 
Ministryně Šlechtová jednala s velvyslanci Korejské republiky, Mongolska, Japonska, Pákistánu, Vietnamu, Filipín, Malajsie, Kazachstánu a Indie. Dále s Chargé d´Affaires Thajska, Afghanistánu a Íránu a s ministerským radou Indonésie.
 
Každá ze zemí, jejíž zástupci se účastnili pracovního oběda hraje zcela jinou roli pokud jde o příjezdovou turistiku do České republiky nebo o výjezdový cestovní ruch ČR.  


Ing. Veronika Vároši
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz