Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2015 > Ministryně Šlechtová jednala o ...

Ministryně Šlechtová jednala o bezpečnostních opatřeních, která chrání české turisty v Izraeli

27.10.2015: Ministryně Karla Šlechtová, do jejíž gesce spadá cestovní ruch, osobně přímo na místě prověřila, jak je postaráno o bezpečnost českých turistů v Izraeli. Klíčové bylo včerejší jednání s izraelským ministrem cestovního ruchu Yarivem Levinem. Karla Šlechtová byla ubezpečena, že ochrana turistů je bytostným ekonomickým zájmem Izraele a proto je jí věnována mimořádná pozornost. Turistických středisek a významných památek se bezpečnostní problémy Izraele netýkají a případné útoky ani vůči zahraničním turistům nesměřují.

Ministryně Šlechtová jednala také o tom, co nabízí Česká republika naopak turistům z Izraele. Téma hlubší vzájemné spolupráce bylo jedním z hlavních bodů setkání s izraelským ministrem cestovního ruchu Yarivem Levinem.  „Česká republika je pro izraelské turisty velmi zajímavou destinací, ale ráda bych k nám těchto bonitních turistů přilákala daleko více. Zejména v našich regionech jsou pro ně skvělá místa pro poznání a relaxaci. Česká republika má mnoho co nabídnout, kromě unikátních památek také tradiční lázeňství, které návštěvníci z Izraele vyhledávají,“ uvedla  v Jeruzalémě ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a zároveň dodala: „Izraeli jsem dále nabídla přípravu společného memoranda k oblasti cestovního ruchu mezi Ministerstvem pro místní rozvoj a Ministry of Tourism. Zatím podobné memorandum s Izraelem podepsáno nemáme a proto jsem velmi ráda, že jsme se s panem ministrem Levinem dohodli na tom, že na něm začneme intenzivně pracovat tak, aby bylo připraveno k podpisu v průběhu jara příštího roku."

Během setkání zaznělo i téma chystané mezinárodní konference OSN „Evropský habitat“, která se bude konat příští rok v březnu v Praze. A to v návaznosti na konferenci zaměřenou na občanskou participaci, která proběhla v září letošního roku v izraelském Tel Avivu.

Ministři také hovořili o tom, že rozvoj cestovního ruchu je jedním z nejlepších způsobů vytváření mostů mezi lidmi a státy. Izrael je místem, které je mimořádně atraktivní pro návštěvníky z celého světa vzhledem k unikátnímu historickému kontextu. Je důležité, aby lidé měli pocit bezpečí. 

Dnes pak ministryni čeká účast na slavnostním odhalení místa Václava Havla v kampusu Tel Aviv University a také recepce u příležitosti státního svátku České republiky. Ta se uskuteční v rezidenci českého velvyslance v izraelském městě Herzlija. 
 

Ing. Veronika Vároši
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz 


Mediální galerie