Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2015 > Konference Evropský Habitat se blíží ...

Konference Evropský Habitat se blíží, registrace spuštěna

01.12.2015: Ministerstvo pro místní rozvoj bude v březnu 2016 pořádat konferenci roku. Bez nadsázky se tak dá nazvat mezinárodní konference OSN, kam směřují zástupci zemí celé severní polokoule. Nyní byla spuštěna registrace účastníků.
„Očekáváme tisíce významných delegátů, kteří by u nás v Praze měli řešit zásadní otázky rozvoje měst a bydlení. Výstupy z naší konference na dlouhá léta ovlivní světový vývoj v této oblasti,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. 
 
Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá tuto akci ve dnech 16. až 18. března příštího roku v Kongresovém centru Praha. Je počítáno s účastí až 4 000 zástupců z 56 zemí z Evropy, Asie a Severní Ameriky. Hlavním tématem konference bude bydlení v životaschopných městech.
 
V dnešní době se ve městech často zapomíná na kvalitní, přístupný a také bezpečný veřejný prostor. Lidem zde žijícím je třeba poskytnout dostatečné možnosti, kde by mohli plnohodnotně trávit svůj volný čas. Otázka veřejných prostor je elektrizující zejména v případě velkých měst.
 
Na půdě OSN existuje pro řešení této problematiky Program OSN pro lidská sídla, tzv. UN-Habitat. Jeho věcným gestorem je v České republice Ministerstvo pro místní rozvoj.
 
Na stránkách www.europeanhabitat.com     ministerstvo postupně zpřesňuje program konference. Je zde také odkaz na registraci účastníků: https://ur833.enketo.kobotoolbox.org/webform    
 
Tato významná konference bude předcházet celosvětovému summitu OSN Habitat III, který se uskuteční v říjnu 2016 v Ekvádoru.
Ing. Veronika Vároši
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj
tel.: 734 360 704
e-mail: media@mmr.cz