Jste zde: Úvodní strana > ... > Ministerstvo pro místní rozvoj > Ministerstvo > Pro média > Tiskové zprávy > 2015 > Karla Šlechtová se zúčastní pracovní ...

Karla Šlechtová se zúčastní pracovní cesty do Svaté země, kolébky biblických příběhů

23.10.2015: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se s českou delegací zúčastní třídenní pracovní návštěvy Izraele. Při této příležitosti jí čeká bilaterální jednání s izraelským ministrem, který má ve své gesci oblast cestovního ruchu. Půjde především o prohloubení spolupráce obou zemí.
S Izraelem máme dlouhodobě vynikající vztahy. Ráda bych, aby se tyto vzájemné sympatie ještě více projevily i v oblasti cestovního ruchu. Nejen Praha, ale také regiony České republiky mají opravdu co nabídnout,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Ve dnech 25.- 28. října 2015 se ministryně Šlechtová hodlá zúčastnit celé řady pracovních i formálních akcí. Čeká ji bilaterální jednání s izraelským ministrem cestovního ruchu Yarivem Levinem, se kterým probere spolupráci na rozvoji oboustranné výměny turistů. Během setkání zazní také téma chystané mezinárodní konference OSN „Evropský habitat“, která se bude konat příští rok v březnu v Praze. A to v návaznosti na konferenci zaměřenou na občanskou participaci, která proběhla v září letošního roku v izraelském Tel Avivu.
 
Ministryně Šlechtová navštíví také palestinské území. Této cesty využije k poznání palestinské ministryně turismu a památek Ruly Ma´ay´a.
 
Jednání proběhnou také s honorárními konzuly České republiky. Ministryně nevynechá ani slavnostní odhalení místa Václava Havla v kampusu Tel Aviv University. Čeká ji také setkání s českými krajany a pamětníky holokaustu či krátká recepce u příležitosti státního svátku České republiky. Ta se uskuteční 27. října v rezidenci českého velvyslance v izraelském městě Herzlija.
 
Vzhledem k bezpečnostní situaci v Izraeli se převážná část oficiálního programu bude odehrávat na setkáních v hotelech, kde bude delegace ubytována.
 

Kontakt pro média:
Ing. Vilém Frček, DiS.
Oddělení komunikace
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Staroměstské náměstí 6
110 15 Praha 1
tel: +420 224 861 445
mobil: +420 724 639 428
e-mail:vilem.frcek@mmr.cz